Vesti
Sport

Za Kik boks klub „028“ četiri medalje i pehar na prvenstvu Srbije

Takmičari kik-boks kluba "028" iz Kosovske Mitrovice, osvojili su četiri medalje i pehar na prvenstvu Srbije, koje je proteklog vikenda održano u Kraljevu.
Osvajači medelja (Foto KBK 028)

U disciplini “full contact”, takmičari KBK “028” osvojili su dve zlatne i dve bronzane medalje, kao i pehar za najboljeg juniora prvenstva.

Pavle Milosavljević, junior kategorije do -71 kg, zabeležio je tri pobede. Dve je završio prekidom u prvoj rundi. Pored zlata, poneo je i pehar najboljeg juniora prvenstva.

Filip Makuljević zabeležio je dve pobede u kategoriji kadet -71 kg, te se okitio najsjajnijim odličjem.

Helena Maksimović i Stefan Pavlović, mlađi juniori, osvojili su bronzane medalje.

Iz kluba napominju da su zadovoljni podstignutim rezultatima i da će ovo biti samo podstrek u daljem radu.

Ostale vesti

Đoković je šampion Rolan Garosa

Najbolji srpski teniser i svetski broj jedan Novak Đoković došao je do svoje 19. grend-slem titule u karijeri nakon što je posle velike borbe, pet setova i velikog preokreta savladao Grka Stefanosa Cicipasa u finalu Rolan Garosa sa 3:2.

• 13.06.2021
Novak: Jedan od najvećih mečeva koje smo Rafa i ja odigrali u Parizu
Nakon spektakularnog meča i pobede nad Rafom Nadalom u polufinalu Rolan Garosa, Novak Đoković je ocenio da je ovo bio jedan od njihovih najboljih duela u Parizu.
  • 12.06.2021
Novo Brdo dočekalo evropskog šampiona Ivana Cvetkovića
U zgradi opštine Novo Brdo juče je svečano dočekan Ivan Cvetković iz Staže, koji je od pre nekoliko dana  aktuelni evropski prvak na 400 metara za paraolimpijce.
  • 09.06.2021
Jokić najkorisniji igrač NBA lige
Nikola Jokić je zvanično najbolji košarkaš na svetu pošto je proglašen za MVP-ja regularnog dela sezone u NBA ligi. Jokić je izabran za najkorisnijeg igrača u najjačoj ligi sveta posle istorijske sezone sa Denver nagetsima i time postao prvi Srbin koji je dobio to značajno priznanje.
Sajam sporta na šetalištu u Kosovskoj Mitrovici
Uručenjem sportske opreme počeo je danas u podne mali Sajam sporta na Trgu braće Milića u Kosovskoj Mitrovici. Opremu je predsedniku Sportskog saveza za Kosovo i Metohiju, Goranu Kovaču uručio predsednik Sportskog saveza Srbije i svetski šampion u rvanju, Davor Štefanek.
  • 08.06.2021
Ivan Cvetković, zlatni momak iz Straže
Ivan Cvetković iz sela Straža u opštini Novo Brdo osvojio je juče prvo mesto u trci na 400 metara na Evropskom takmičenju za paraolimpijce u gradu Bidgošć u Poljskoj.