Vaterposlisti Srbije šampioni Svetske lige

Vaterpolisti Srbije osvojili su trofej namenjen prvaku Svetske lige. Oni su u finalu u Beogradu nadigrali Hrvatsku rezultatom 12:11.

Podeli ovaj članak sa:
  • Šampioni (Sport start)

Meč na Tašmajdanu rešen je golom Filipa Filipovića iz peterca 17 sekundi pre kraja, posle čega je tim Dejana Savića uspeo da se odbrani.

Provala oblaka, pokvareni semafor, nekoliko preokreta i neizvesna završnica viđeni su u finalnom meču.

Hrvatska je bolje otvorila meč, iskoristila slabiju igru Srbije u napadu i prvu četvrtinu osvojila sa 3:1.

Druga četvrtina donela je potpuni preokret Srbije. Na krilima dobre odbrane, a potom i znatno poboljšanog napada, "delfini" su vezali pet golova i uspeli da pobedu sa 6:4. U tom periodu Srbija je propustila nekoliko šansi da se ozbiljnije odlepi i možda prelomi meč.

Poput prve, Hrvatska je treću deonicu dobila sa 3:1, ponovo su Hrvati solidnom odbranom uspeli da zatvore sve prilaze svom golu.

Prava drama viđena je u poslednjoj četvrtini. Neverovatna kiša pretila je da prekine meč, pošto se u jednom trenutku semafor zbog vode pokvario.

Navijači su uprkos velikom nevremenu ostali da bodre reprezentativce, čak i više i jače od tog trenutka.

U poslednjem minutu, odvijala se rezultatska klackalica. Hrvatska je došla do izjednačenja, da bi potom Filip Filipović sa peterca doneo prednost Srbiji 17 sekundi do kraja. Srbija se odbranila i slavila pobedu na kraju.

Filipović i Mandić najviše su se istakli sa po četiri gola, dok su Jakšić, Mitrović i Aleksić postigli po jedan pogodak.

U redovima Hrvatske najefikasniji su bili Vukičević sa pet, kao i Bušlje i Fatović sa po dva gola.

Ostale vesti

• Čupka zlatna i na Balkanskom kupu

Čupka zlatna i na Balkanskom kupu

Reprezentativka Srbije u kik boksu iz Severne Mitrovice, posle osvajanja evropskog trona nastavlja da niže uspehe, a dominaciju je potvrdila novom zlatnom medaljom sa Balkanskog kupa koji je tokom vikenda održan u Nišu.

• Kosovo dočekuje Englesku

Kosovo dočekuje Englesku

Fudbalska reprezentacija Kosova danas u Prištini dočekuje Englesku u utakmici 8. kola A grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine. I pored toga što meč nema takmičarski značaj, očekuje se pravi spektakl na stadionu Fadilj Vokri.

• Deca sa Kosova gosti Nikole Rađena

Deca sa Kosova gosti Nikole Rađena

Treću godinu zaredom mališani sa Kosova bili su gosti vaterpolo kampa pod nazivom "Number One", koji se održavao u Pančevu. Deca su imala prilike da upoznaju srpskog vaterpolistu Nikolu Rađena.

created by:   W3Industry izrada web sajta cms SEO