Vesti
Sport

Vaterpolisti Srbije pobedili Australiju u Svetskoj ligi

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je danas selekciju Australije 14:7 u meču poslednjeg, trećeg kola grupe A na Završnom turniru Svetske lige u Strazburu.
Vaterpolo meč Srbija-Australija (Foto EPA-EFE/Sandor Ujvari)

Najefikasniji u selekciji Srbije bio je Gavril Subotić, koji je postigao četiri gola. Marko Radulović se tri puta upisao u strelce. Dva gola je postigao Nemanja Stojanović, a po jednom su protivničku mrežu zatresli Đorđe Vučinić, Nikola Lukić, Vuk Milojević, Petar Velkić i Nemanja Vico.

U selekciji Australije najbolji je bio Blejk Edvards sa tri gola, dva je dao Nejtan Pauer, a po jednom u strelce su se upisali Luk Paviland i Čaz Pot.

U drugom meču trećeg kola grupe A kasnije danas igraće Španija i Crna Gora. Srbija je u prvom kolu izgubila od Crne Gore 16:8, a potom u drugom i od Španije 20:15. Španija je prva na tabeli sa šest bodova, a Australija, Crna Gora i Srbija imaju po tri.

Selekcija SAD je u trećem kolu grupe B pobedila Italiju 13:9. Kasnije danas igraće Kanada i Francuska. Prva je selekcija SAD sa 7 bodova, a Italija je druga sa šest. Francuska ima dva boda, a Kanada je poslednja bez poena.

U prvoj četvrtini igralo se gol za gol, ali je Srbija prvih osam minuta dobila rezultatom 4:3. Naši vaterpolisti zaigrali su angažovanije u nastavku meča, a na poluvreme se otišlo sa vođstvom Srbije od 7:4.

Australijanci su bili bolji u trećoj četvrtini, ali su srpski vaterpolisti uspeli da odbiju napade protivnika. Srbija je briljirala u poslednjoj četvrtini i zasluženo je stigla do ubedljive pobede.

Rival Srbije u četvrtfinalu Svetske lige biće poznat večeras kada budu odigrani svi mečevi po grupama.

Ostale vesti

Goraždevac: Počeo tradicionalni turnir u malom fudbalu
U Goraždevcu je juče počeo turnir u malom fudbalu koji se tradicionalno održava svakog 3. avgusta već više od 70 godina i jedna je od lepših atrakcija za stanovnike ovog sela.
  • 04.08.2022
Odbojkašice Srbije osvojile bronzanu medalju

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije osvojila je bronzanu medalju u Ligi nacija, pošto je danas u Ankari u meču za treće mesto pobedila selekciju Turske sa 3:0. Najefikasnija u selekciji Srbije bila je Sara Lozo sa 19 poena, dok je Bianka Buša zabeležila 14, a Ana Bjelica 12.

• 17.07.2022
Danilovićeva već osvojila titulu
Srpska teniserka Olga Danilović osvojila je titulu u Lozani dan pre finala.
  • 16.07.2022
Uplitanje politike u sport

Olimpijski komitet Kosova (OKK) saopštio je da je stonoteniserima Kosova onemogućeno da čestvuju na Evropskom prvenstvu (EP) u kategoriji do 21. godine, koje se održava u Beogradu.

Na utakmici mapa Crne Gore sa otcepljenim delom i poruka - vi ste sledeći!
Na utakmici Ljapi - Budućnost u Prištini došlo je do provokacije kada je na tribinama razvijena mapa Crne Gore od koje je "otcepljen" jedan deo, uz poruku: Vi ste sledeći.
  • 15.07.2022
Gračanica: Otvorena Škola plivanja i vaterpola

Drugu godinu zaredom u Gračanici se održava Škola plivanja i vaterpola. Narednih sedam dana sa decom će raditi proslavljeni vaterpolista Nikola Rađen. “Ovo je jedna jako dobra stvar koja ima cilj promociju sporta, afirmaciju sporta kod mladih, razvoj mladih ljudi u prave ljude i jednog dana u šampione”, rekao je vaterpolista i bivši reprezentativac prilikom otvaranja Škole plivanja i vaterpola na bazenu “Hacijenda” u Gračanici.