Vesti
Sport

Tokio: Bronzana medalja za Milenka Sebića, peta za Srbiju

Srpski strelac Milenko Sebić osvojio je bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju, u disciplini 50 metara trostav malokalibarskom puškom.
Milenko Sebić, osvajač bronzane medalje na Olimpijskim igrama u Tokiju (Foto FoNet / AP)

U izuzetno zanimljivom takmičenju, Sebić je do medalje došao zahvaljujući konstantnosti pri pucanju. On nije imao oscilacije kao neki drugi takmičari.

Sve vreme finalnog takmičenja držao se između trećeg i šestog mesta, da bi u završnici iskoristio greške Kuliša i Šerbačeviča i preuzeo treće mesto od Norvežanina Hega.

Sebić je završio sa 448.2 kruga i osvojio bronzanu medalju, što je najveći uspeh u njegovoj karijeri.

Zlatnu medalju osvojio je mladi Kinez Žang, koji je sa 466 krugova postavio novi svetski rekord, a srebro je pripalo ruskom takmičaru Kaminskom.

Sebić je došao do pete medalje za Srbiju u Tokiju, druge u streljaštvu.

Na velikom uspehu, Sebiću su čestitali predsednik Srbije Aleksandar Vučić i ministar omladine i sporta Vanja Udovičić.

Podsetimo, medalje su osvajali još i: srpski basketaši 3x3 - bronza, te Milica Mandić - zlato (taekvondistkinja, +67 kilograma), Tijana Bogdanović - bronza (taekvondistkinja, 49 kilograma) i Damir Mikec - srebro (vazdušni pištolj, 10 metara).

Ostale vesti

Budimpešta: Srebrna i bronzana medalja za Kik-boks klub Kosovska Mitrovica
Takmičari Kik-boks kluba “Kosovska Mitrovica” osvojili su dve medalje na Svetskom kupu održanom u Budimpešti.
  • 19.09.2021
Mladi vaterpolisti Srbije u finalu Evropskog prvenstva
Mladi vaterpolisti Srbije, selekcija do 17 godina, plasirali su se u finale Evropskog šampionata na Malti, nakon što su u polufinalu savladali Mađarsku 12:10 (3:2, 3:0, 6:4, 0:4).
  • 18.09.2021
Kosovo sa 2:0 poraženo od Španije

Fudbalska reprezentacija Španije je sinoć na stadionu „Fadilj Vokri“ u Prištini pobedila reprezentaciju Kosova sa 2:0 u utakmici B grupe u kvalifikacijama za Svetsko fudbalsko prvenstvo u Kataru 2022 godine.

• 09.09.2021
Milisavljević i Pavlović osvojili zlatne medalje na Balkanskom prvenstvu u Skoplju
Članovi mitrovičkog kik-boks kluba "028", Pavle Milisavljević i Stefan Pavlović, bili su deo reprezentacije Srbije koja je proteklog vikenda učestvovala na Balkanskom prvenstvu u Skoplju.
  • 06.09.2021
Fudbaleri Kosova igrali nerešeno s Grčkom
Vedat Murići spasio je Kosovo od poraza protiv Grčke s golom u poslednjim minutima utakmice, ali šanse za plasman na Svetsko prvenstvo ostaju male, prenosi Gazeta ekspres.
Vaterpolisti Srbije do 20 godina šampioni sveta
Mladi vaterpolisti Srbije savladali su Italiju sa 10:8 u finalu Svetskog prvenstva koje je odigrano u Pragu. Bronzanu medalju osvojila je Crna Gora, koja je nakon boljeg izvođenja peteraca savladala Mađarsku sa 12:11.