Vesti
Sport

Tokio 2020: Srbija osvojila novu medalju

Basket 3x3 reprezentacija Srbije pobedila je Belgiju sa 21:10 i osvojila bronzanu medalju.
Sa utakmice Srbija - Rusija u polufinalu basketa 3X3 na Olimpijskim igrama (Foto FoNet AP)

Srpski igrači su bili neporaženi u grupama i sa sedam uzastopnih pobeda došli su u polufinale.

Rusija je u jutros bila bolja rezultatom 21:10, pa je Srbija upravo tim istim rezultatom pobedila Belgiju u meču za treće mesto i osvojila bronzu u Tokiju.

To je ukupno četvrta medalja srpskih olimpijaca u glavnom gradu Japana, za sada prva u kolektivnim sportovima.

Prethodno su medalje osvajali Milica Mandić (zlato) i Tijana Bogdanović (bronza) u taekvondou, kao i Damir Mikec (srebro) u streljaštvu.

Ostale vesti

Budimpešta: Srebrna i bronzana medalja za Kik-boks klub Kosovska Mitrovica
Takmičari Kik-boks kluba “Kosovska Mitrovica” osvojili su dve medalje na Svetskom kupu održanom u Budimpešti.
  • 19.09.2021
Mladi vaterpolisti Srbije u finalu Evropskog prvenstva
Mladi vaterpolisti Srbije, selekcija do 17 godina, plasirali su se u finale Evropskog šampionata na Malti, nakon što su u polufinalu savladali Mađarsku 12:10 (3:2, 3:0, 6:4, 0:4).
  • 18.09.2021
Kosovo sa 2:0 poraženo od Španije

Fudbalska reprezentacija Španije je sinoć na stadionu „Fadilj Vokri“ u Prištini pobedila reprezentaciju Kosova sa 2:0 u utakmici B grupe u kvalifikacijama za Svetsko fudbalsko prvenstvo u Kataru 2022 godine.

• 09.09.2021
Milisavljević i Pavlović osvojili zlatne medalje na Balkanskom prvenstvu u Skoplju
Članovi mitrovičkog kik-boks kluba "028", Pavle Milisavljević i Stefan Pavlović, bili su deo reprezentacije Srbije koja je proteklog vikenda učestvovala na Balkanskom prvenstvu u Skoplju.
  • 06.09.2021
Fudbaleri Kosova igrali nerešeno s Grčkom
Vedat Murići spasio je Kosovo od poraza protiv Grčke s golom u poslednjim minutima utakmice, ali šanse za plasman na Svetsko prvenstvo ostaju male, prenosi Gazeta ekspres.
Vaterpolisti Srbije do 20 godina šampioni sveta
Mladi vaterpolisti Srbije savladali su Italiju sa 10:8 u finalu Svetskog prvenstva koje je odigrano u Pragu. Bronzanu medalju osvojila je Crna Gora, koja je nakon boljeg izvođenja peteraca savladala Mađarsku sa 12:11.