Vesti
Sport

Šuranji "upucao" srebrnu medalju u Tokiju

Strelac Laslo Šuranji osvojio je srebrnu medalju na Paraolimpijskim igrama u Tokiju, u disciplini puška trostav 50 metara, u klasi SH1. Šuranji je tako došao do trećeg olimpijskog odličja u karijeri, a četvrtog za Srbiju na takmičenju u prestonici Japana.

Šuranji
Laslo Å uranji (Foto Paraolimpijski komitet Srbije)

Momak iz Zrenjanina je u kvalifikacijama je imao treći rezultat (1164-63), posle čega je bilo jasno da ima šanse da se bori za medalju.

Šuranji je u prvom stavu bio odličan i držao se na drugoj poziciji, ali je u drugom fantastično pucao i popeo se na čelo. Srpski takmičar je bio toliko konstantan da je u drugoj seriji pogađao svaki hitac više od 10 i u poslednji stav ušao kao lider.

Međutim, napravio je dva kiksa na početku prve serije trećeg, stojećeg stava i ekspresno izgubio vođstvo.

Iako je imao više od kruga prednosti, u prva dva hica beležio je 8,7, odnosno 8,8 i to je iskoristio takmičar iz Ujedinjenih Arapskih Emirata Abdula Sultan Alarjani.

Pauza je očigledno uticala na Lasla, ali i na ostale strelce, koji nisu mogli da uhvate ritam u poslednjem stavu.

Dešavali su se veliki preokreti, ali je Šuranji uspeo da se vrati u vrh i završi na drugoj poziciji sa ukupnim rezultatom 452,9, iza Alarjanija koji je "upucao" zlato (453,6).

Bronzu je osvojio Joungđip Sim iz Južne Koreje.

Srpski strelac je tako kompletirao set olimpijskih medalja jer sada ima po jedno zlato, srebro i bronzu.

Ovo je druga medalja za strelce u Tokiju, pošto je prethodno Dragan Ristić došao do zlata u disciplini vazdušna puška 10 metara miks.

Ostale vesti

Goraždevac: Počeo tradicionalni turnir u malom fudbalu
U Goraždevcu je juče počeo turnir u malom fudbalu koji se tradicionalno održava svakog 3. avgusta već više od 70 godina i jedna je od lepših atrakcija za stanovnike ovog sela.
  • 04.08.2022
Vaterpolisti Srbije pobedili Australiju u Svetskoj ligi
Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je danas selekciju Australije 14:7 u meču poslednjeg, trećeg kola grupe A na Završnom turniru Svetske lige u Strazburu.
  • 24.07.2022
Odbojkašice Srbije osvojile bronzanu medalju

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije osvojila je bronzanu medalju u Ligi nacija, pošto je danas u Ankari u meču za treće mesto pobedila selekciju Turske sa 3:0. Najefikasnija u selekciji Srbije bila je Sara Lozo sa 19 poena, dok je Bianka Buša zabeležila 14, a Ana Bjelica 12.

• 17.07.2022
Danilovićeva već osvojila titulu
Srpska teniserka Olga Danilović osvojila je titulu u Lozani dan pre finala.
  • 16.07.2022
Uplitanje politike u sport

Olimpijski komitet Kosova (OKK) saopštio je da je stonoteniserima Kosova onemogućeno da čestvuju na Evropskom prvenstvu (EP) u kategoriji do 21. godine, koje se održava u Beogradu.

Na utakmici mapa Crne Gore sa otcepljenim delom i poruka - vi ste sledeći!
Na utakmici Ljapi - Budućnost u Prištini došlo je do provokacije kada je na tribinama razvijena mapa Crne Gore od koje je "otcepljen" jedan deo, uz poruku: Vi ste sledeći.