Vesti
Sport

Šuranji "upucao" srebrnu medalju u Tokiju

Strelac Laslo Šuranji osvojio je srebrnu medalju na Paraolimpijskim igrama u Tokiju, u disciplini puška trostav 50 metara, u klasi SH1. Šuranji je tako došao do trećeg olimpijskog odličja u karijeri, a četvrtog za Srbiju na takmičenju u prestonici Japana.

Šuranji
Laslo Šuranji (Foto Paraolimpijski komitet Srbije)

Momak iz Zrenjanina je u kvalifikacijama je imao treći rezultat (1164-63), posle čega je bilo jasno da ima šanse da se bori za medalju.

Šuranji je u prvom stavu bio odličan i držao se na drugoj poziciji, ali je u drugom fantastično pucao i popeo se na čelo. Srpski takmičar je bio toliko konstantan da je u drugoj seriji pogađao svaki hitac više od 10 i u poslednji stav ušao kao lider.

Međutim, napravio je dva kiksa na početku prve serije trećeg, stojećeg stava i ekspresno izgubio vođstvo.

Iako je imao više od kruga prednosti, u prva dva hica beležio je 8,7, odnosno 8,8 i to je iskoristio takmičar iz Ujedinjenih Arapskih Emirata Abdula Sultan Alarjani.

Pauza je očigledno uticala na Lasla, ali i na ostale strelce, koji nisu mogli da uhvate ritam u poslednjem stavu.

Dešavali su se veliki preokreti, ali je Šuranji uspeo da se vrati u vrh i završi na drugoj poziciji sa ukupnim rezultatom 452,9, iza Alarjanija koji je "upucao" zlato (453,6).

Bronzu je osvojio Joungđip Sim iz Južne Koreje.

Srpski strelac je tako kompletirao set olimpijskih medalja jer sada ima po jedno zlato, srebro i bronzu.

Ovo je druga medalja za strelce u Tokiju, pošto je prethodno Dragan Ristić došao do zlata u disciplini vazdušna puška 10 metara miks.

Ostale vesti

Budimpešta: Srebrna i bronzana medalja za Kik-boks klub Kosovska Mitrovica
Takmičari Kik-boks kluba “Kosovska Mitrovica” osvojili su dve medalje na Svetskom kupu održanom u Budimpešti.
  • 19.09.2021
Mladi vaterpolisti Srbije u finalu Evropskog prvenstva
Mladi vaterpolisti Srbije, selekcija do 17 godina, plasirali su se u finale Evropskog šampionata na Malti, nakon što su u polufinalu savladali Mađarsku 12:10 (3:2, 3:0, 6:4, 0:4).
  • 18.09.2021
Kosovo sa 2:0 poraženo od Španije

Fudbalska reprezentacija Španije je sinoć na stadionu „Fadilj Vokri“ u Prištini pobedila reprezentaciju Kosova sa 2:0 u utakmici B grupe u kvalifikacijama za Svetsko fudbalsko prvenstvo u Kataru 2022 godine.

• 09.09.2021
Milisavljević i Pavlović osvojili zlatne medalje na Balkanskom prvenstvu u Skoplju
Članovi mitrovičkog kik-boks kluba "028", Pavle Milisavljević i Stefan Pavlović, bili su deo reprezentacije Srbije koja je proteklog vikenda učestvovala na Balkanskom prvenstvu u Skoplju.
  • 06.09.2021
Fudbaleri Kosova igrali nerešeno s Grčkom
Vedat Murići spasio je Kosovo od poraza protiv Grčke s golom u poslednjim minutima utakmice, ali šanse za plasman na Svetsko prvenstvo ostaju male, prenosi Gazeta ekspres.
Vaterpolisti Srbije do 20 godina šampioni sveta
Mladi vaterpolisti Srbije savladali su Italiju sa 10:8 u finalu Svetskog prvenstva koje je odigrano u Pragu. Bronzanu medalju osvojila je Crna Gora, koja je nakon boljeg izvođenja peteraca savladala Mađarsku sa 12:11.