Vesti
Sport

Stonoteniserke Perić Ranković i Matić obezbedile prvu medalju za Srbiju na POI u Tokiju

Borislava Perić Ranković i Nada Matić obezbedile su prvu medalju za Srbiju na Paraolimpijskim igrama u Tokiju, piše RTS.
Borislava Perić (Foto Paraolimpijski komitet Srbije)

One su u ekipnoj konkurenciji u objedinjenim klasama 4 i 5 došle do polufinala pobedom nad Rusijom i imaju sigurnu bronzu, a za finale će se boriti sa selekcijom Švedske.

Rusku ekipu savladale su sa 2:0 u pobedama.

Borislava i Nada u singl konkurenciji takmičenje su završile u četvrtfinalu.

Borislava Perić Ranković i Nada Matić su sa 3:1 (11:5, 11:8, 9:11, 11:8) pobedile Aleksandru Vasiljevu i Nadeždu Pušpaševu.

Nedugo zatim sve je bilo gotovo jer je Perić Rankovićeva maksimalnim rezultatom, po setovima 11:6, 11:8, 11:5, bila bolja od Vasiljeve.

Polufinalni duel sa Švedskom na programu je u četvrtak.

Ostale vesti

Budimpešta: Srebrna i bronzana medalja za Kik-boks klub Kosovska Mitrovica
Takmičari Kik-boks kluba “Kosovska Mitrovica” osvojili su dve medalje na Svetskom kupu održanom u Budimpešti.
  • 19.09.2021
Mladi vaterpolisti Srbije u finalu Evropskog prvenstva
Mladi vaterpolisti Srbije, selekcija do 17 godina, plasirali su se u finale Evropskog šampionata na Malti, nakon što su u polufinalu savladali Mađarsku 12:10 (3:2, 3:0, 6:4, 0:4).
  • 18.09.2021
Kosovo sa 2:0 poraženo od Španije

Fudbalska reprezentacija Španije je sinoć na stadionu „Fadilj Vokri“ u Prištini pobedila reprezentaciju Kosova sa 2:0 u utakmici B grupe u kvalifikacijama za Svetsko fudbalsko prvenstvo u Kataru 2022 godine.

• 09.09.2021
Milisavljević i Pavlović osvojili zlatne medalje na Balkanskom prvenstvu u Skoplju
Članovi mitrovičkog kik-boks kluba "028", Pavle Milisavljević i Stefan Pavlović, bili su deo reprezentacije Srbije koja je proteklog vikenda učestvovala na Balkanskom prvenstvu u Skoplju.
  • 06.09.2021
Fudbaleri Kosova igrali nerešeno s Grčkom
Vedat Murići spasio je Kosovo od poraza protiv Grčke s golom u poslednjim minutima utakmice, ali šanse za plasman na Svetsko prvenstvo ostaju male, prenosi Gazeta ekspres.
Vaterpolisti Srbije do 20 godina šampioni sveta
Mladi vaterpolisti Srbije savladali su Italiju sa 10:8 u finalu Svetskog prvenstva koje je odigrano u Pragu. Bronzanu medalju osvojila je Crna Gora, koja je nakon boljeg izvođenja peteraca savladala Mađarsku sa 12:11.