Vesti
Sport

Šahovski turnir u ’’Akvarijusu’’

Privatni kulturni centar „Akvarijus“ u saradnji sa šahovskim klubom „Trepča“ iz Kosovske Mitrovice organizuje jednodnevni šahovski turnir u gradu na Ibru.
Ilustracija (Foto pixabay.com)

Takmičenje će biti održano u „Akvarijusu“, u nedelju, 14. juna 2020. godine.

Početak turnira zakazan je za 17 časova kada će biti izvučeni parovi prvog kola. Igraće se po švajcarskom sistemu. Prijave se primaju do početka takmičenja.

Za prva tri takmičara obezbeđene su nagrade, a o regularnosti takmičenja će brinuti Momo Adžić iz ŠK „Trepča“.

Ulaz je slobodan.

Ostale vesti

Karatisti iz Zvečana osvojili četiri medalje na Kupu Srbije
Takmičari karate kluba Zvečan osvojili su četiri medalje na Kupu srbije za poletarce, pionire i nade u katama i borbama, održanom proteklog vikenda u Kragujevcu.
  • 19.10.2020
Gračanica: Nakon 20 godina održano fudbalsko takmičenje najmlađih

Prvi put nakon 20 godina u Gračanici je održano treće kolo fudbalskog prvenstva u kategoriji pionira i petlića. Prvenstvo je odigrano na sportskom kompleksu "Dragan Džajić" u Gračanici, a organizovao ga je Fudbalski savez Кosova i Metohije.

• 17.10.2020
Čupka ponovo donela zlato sa državnog prvenstva Srbije
Aktuelna svetska i evropska juniorska prvakinja u kik-boksu, Mitrovčanka Natalija Savić Čupka, osvojila je zlato na državnom prvenstvu Srbije u disciplini "low kick" +70 kg.
  • 13.10.2020
Đoković osvojio masters u Rimu
Novak Đoković je savladao Dijega Švarcmana u finalu mastersa u Rimu sa 2:0 (7:5, 6:3) i peti put osvojio turnir u prestonici Italije.
  • 21.09.2020
Formirana košarkaška liga Albanije i Kosova
Košarkaški savezi Kosova i Albanije postigli su sporazum o zajedničkoj košarkaškoj ligi, a u Tirani je zvanično potpisan i sporazum, uz prisustvo predsednika Albanije Edija Rame i predsednika FIBA Evrope Turgaja Demirela.
  • 11.09.2020
Đoković osvojio Sinsinati
Najbolji teniser sveta Novak Đoković nastavio je pobedničku seriju i osvojio Sinsinati masters.