Vesti
Sport

Prva pobeda Kosova u kvalifikacijama za svetsko prvenstvo

Reprezentacija Kosova ostvarila je trijumf protiv Gruzije u gostima rezultatom 1:0 (1:0) u prvoj utakmici u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.
Ilustracija (Foto Eurosport)

Kosovski fudbaleri upisali su prvu pobedu u ovom, ali i prethodnom ciklusu kvalifikacija, i to u gostima.

Nije bilo navijača u Batumiju, a jedini gol na meču viđen je već u 18. minutu.

To je bio autogol štopera domaće reprezentacije Davita Hočolave.

Gosti su do kraja bili defanzivno orijentisani, ali su uspeli da se odbrane usled jalovih napada Gruzina.

Najbolje prilike za domaće propustili su Giorgi Kvilitaja u 58. minutu i Georges Mikautadze u 73.

Kosovo je u 85. postiglo još jedan gol, ali je VAR potvrdio da je Vedat Murići bio u nedozvoljenoj poziciji.

Kosovo sada ima tri osvojena boda i gol-razliku 2:6 posle tri meča, dok Gruzija ima samo jedan bod sa gol-razlikom 2:5.

Ostale vesti

Budimpešta: Srebrna i bronzana medalja za Kik-boks klub Kosovska Mitrovica
Takmičari Kik-boks kluba “Kosovska Mitrovica” osvojili su dve medalje na Svetskom kupu održanom u Budimpešti.
  • 19.09.2021
Mladi vaterpolisti Srbije u finalu Evropskog prvenstva
Mladi vaterpolisti Srbije, selekcija do 17 godina, plasirali su se u finale Evropskog šampionata na Malti, nakon što su u polufinalu savladali Mađarsku 12:10 (3:2, 3:0, 6:4, 0:4).
  • 18.09.2021
Kosovo sa 2:0 poraženo od Španije

Fudbalska reprezentacija Španije je sinoć na stadionu „Fadilj Vokri“ u Prištini pobedila reprezentaciju Kosova sa 2:0 u utakmici B grupe u kvalifikacijama za Svetsko fudbalsko prvenstvo u Kataru 2022 godine.

• 09.09.2021
Milisavljević i Pavlović osvojili zlatne medalje na Balkanskom prvenstvu u Skoplju
Članovi mitrovičkog kik-boks kluba "028", Pavle Milisavljević i Stefan Pavlović, bili su deo reprezentacije Srbije koja je proteklog vikenda učestvovala na Balkanskom prvenstvu u Skoplju.
  • 06.09.2021
Fudbaleri Kosova igrali nerešeno s Grčkom
Vedat Murići spasio je Kosovo od poraza protiv Grčke s golom u poslednjim minutima utakmice, ali šanse za plasman na Svetsko prvenstvo ostaju male, prenosi Gazeta ekspres.
Vaterpolisti Srbije do 20 godina šampioni sveta
Mladi vaterpolisti Srbije savladali su Italiju sa 10:8 u finalu Svetskog prvenstva koje je odigrano u Pragu. Bronzanu medalju osvojila je Crna Gora, koja je nakon boljeg izvođenja peteraca savladala Mađarsku sa 12:11.