Vesti
Sport

Određene kvalifikacione grupe za EP u rukometu

Održan je žreb za rukometno Evropsko prvenstvo 2022. godine u Mađarskoj i Slovačkoj. Srbija je u prvoj, a Kosovo u osmoj grupi.
Ilustracija (Foto handball planet)

Na prvi pogled, Srbija je imala sreće jer će joj protivnici za plasman na evropski šampionat biti Francuska, Belgija i Grčka.

Sa druge strane, Kosovo ima male šanse u grupi u kojoj su još i Švedska, Crna Gora i Rumunija.

Dve najbolje reprezentacije iz svake grupe idu na EP, ali i četiri najbolje trećeplasirane iz svih osam kvalifikacionih grupa.

Kvalifikacije će početi u novembru 2020. i trajaće do maja sledeće godine.

Mesto na turniru, pored domaćina Mađarske i Slovačke, već su obezbedile Španija i Hrvatska kao učesnice finala na prethodnom EP koje je održano u Austriji, Norveškoj i Švedskoj od 9. do 26. januara ove godine.

Naredno prvenstvo starog kontinenta održaće se u Mađarskoj i Slovačkoj od 13. do 30. januara 2022.

Sastavi kvalifikacionih grupa:

Grupa 1: Francuska, Srbija, Belgija, Grčka.
Grupa 8: Švedska, Crna Gora, Rumunija, Kosovo

Na takmičenju za odlazak na EP reprezentaciju Srbije će predvoditi novi selektor Španac Toni Đerona.

Ostale vesti

Karatisti iz Zvečana osvojili četiri medalje na Kupu Srbije
Takmičari karate kluba Zvečan osvojili su četiri medalje na Kupu srbije za poletarce, pionire i nade u katama i borbama, održanom proteklog vikenda u Kragujevcu.
  • 19.10.2020
Gračanica: Nakon 20 godina održano fudbalsko takmičenje najmlađih

Prvi put nakon 20 godina u Gračanici je održano treće kolo fudbalskog prvenstva u kategoriji pionira i petlića. Prvenstvo je odigrano na sportskom kompleksu "Dragan Džajić" u Gračanici, a organizovao ga je Fudbalski savez Кosova i Metohije.

• 17.10.2020
Čupka ponovo donela zlato sa državnog prvenstva Srbije
Aktuelna svetska i evropska juniorska prvakinja u kik-boksu, Mitrovčanka Natalija Savić Čupka, osvojila je zlato na državnom prvenstvu Srbije u disciplini "low kick" +70 kg.
  • 13.10.2020
Đoković osvojio masters u Rimu
Novak Đoković je savladao Dijega Švarcmana u finalu mastersa u Rimu sa 2:0 (7:5, 6:3) i peti put osvojio turnir u prestonici Italije.
  • 21.09.2020
Formirana košarkaška liga Albanije i Kosova
Košarkaški savezi Kosova i Albanije postigli su sporazum o zajedničkoj košarkaškoj ligi, a u Tirani je zvanično potpisan i sporazum, uz prisustvo predsednika Albanije Edija Rame i predsednika FIBA Evrope Turgaja Demirela.
  • 11.09.2020
Đoković osvojio Sinsinati
Najbolji teniser sveta Novak Đoković nastavio je pobedničku seriju i osvojio Sinsinati masters.