Vesti
Sport

Odbojkaši Srbije odgovorili na „izazov“ odbojkašica i pridružili se na krovu Evrope

Odbojkaši Srbije savladali su, nakon preokreta, Sloveniju sa 3:1 (19:25, 25:16, 25:18, 25:20) u finalu Evropskog prvestva u pariskom Bersiju. Ovo je treća evropska titula za naše odbojkaše.
Odbojkaška reprezentacije Srbije (Foto CEV)

Odbojkaši Srbije pridružili su se odbojkašicama i sada su zajedno na evropskom prestolu. Posle velike borbe u četiri seta nadigrali su Slovence. Veliki otpor pružio je protivnik, osvojio prvi set, ali „mašina" kojim je rukovodio Slobodan Kovač je došla do svoje igre, preokrenula rezultat i stigla do velike pobede.

Slovenci su bolje ušli u meč, stekli prednost. Međutim naši su odgovorili stigli prednost. Ipak sredinom seta protivnik je uspeo da stekne osetniju prednost koju je uspeo u finišu da uveća i osvoji prvi set sa 25:19.

Usledio je fantastičan odgovor odbojkaša Srbije. Sjajnim servisima poremećen je prijem protivnika, što je udaljilo njihove srednjake od mreže. Proradio je naš blok, što je rezultiralo ubedljivo osvojenim drugim setom 25:16.

Slična slika i u trećem setu. Ponovo su naši dominirali. Sjajan servis, odlična igra u polju i blok, ponovo našima donose ubedljivu prednost, koju uspevaju da sačuvaju do kraja seta - 25:18.

Velika boraba i u, ispostavilo poslednjem setu. Protivnik se držao do rezultata 10:9. Tada naši pojačavaju i ubrzo stižu do šest poena prednosti 18:12. Potom rutinski privode set i meč kraju - 25:20.

Ostale vesti

Gračanica: Kik boks klub “Panišer” niže medalje
Kik boks klub “Panišer” u Gračanici postoji od 2016. godine. Iako radi u skromnim uslovima, ovaj klub beleži zapažene rezultate. Na Prvenstvu Centralne Srbije u Aleksincu članovi “Panišera” su osvojili dve zlatne i jednu srebrnu medalju.
  • 06.03.2020
“Fudbalski timovi na Kosovu otvoreni za dobre sportiste”
Sportski direktor Fudbalskog kluba Fljamurtari u Prištini Arbnor Morina najavio je u emisiji “Slobodno srpski” da bi se uskoro mogao odigrati Međunarodni fudbalski turnir u Prištini, u čast preminulog Fadilja Vokrija, na kojem bi učestvovali neki od klubova u kojima je Vokri igrao, među kojima je i Fudbalski klub Partizan iz Beograda.
  • 02.03.2020
Kik-boks klub “Kosovska Mitrovica” osvojio 8 medalja u Aleksincu
Na prvenstvu Centralne Srbije, održanom u Aleksincu, takmičari kik-boks kluba “Kosovska Mitrovica” osvojili su 8 medalja - četiri zlatne, tri srebrne i jednu bronzanu. Jovanu Smiliću dodeljen pehar kao najboljem senioru u A klasi.
Gračanica: Odigrana prva zvanična odbojkaška utakmica za seniorke
Sinoć je u Gračanici odigrana odbojkaška utakmica za seniorke između domaćih odbojkašica OК „Vidovdan“ i gostujućih odbojkašica OК „Radan“ iz Lebana. Pobedu je odnela domaća ekipa rezultatom 3:0 u setovima.
  • 28.02.2020
Bokseri sa Kosova na šampionatu u Beogradu?
"Imamo dosta klubova, imamo mladih boksera, samo treba raditi sa njima, organizovati takmičenja i turnire, jer bez toga nema ni rezultata, ne samo kod nas, već svuda", rekao je gostujući u Jutarnjem programu RTK2 generalni sekretar bokserske federacije Kosova i jedan od najboljih boksera bivše Jugoslavije Mehmet Bogujevci.