Vesti
Sport

Novo Brdo dočekalo evropskog šampiona Ivana Cvetkovića

U zgradi opštine Novo Brdo juče je svečano dočekan Ivan Cvetković iz Staže, koji je od pre nekoliko dana  aktuelni evropski prvak na 400 metara za paraolimpijce.
Svetislav Ivanović i Ivan Cvetković (Foto Puls)

Reprezentativac Srbije Ivan Cvetković iz novobrdskog sela Staža pre nekoliko dana je osvojio zlatnu medalju u trci na 400 metara za paraolimpijce na Evropskom prvenstvu u poljskom gradu Bodogošć. Tom prilikom oborio je i lični rekord i obradovao srpsku sportsku javnosti, rođake i prijatelje.

„Na tako velikom takmičenju pravo je zadovoljstvo učestvovati, a posebno pobediti u čuti himnu. Konkurencije je bila veoma jaka, ali najbolji uvek pobeđuju“, kaže kroz šalu Ivan.

Meštani Novog Brda su oduševljeni Ivanovim uspehom, a čestitka je stigla i od predsednika opštine Svetislava Ivanovića.

„Ivan je svojim trudom i zalaganjem zaslužio ovu medalju. Naporni rad i pogotovo elan koji Ivan ima su se isplatili“, rekao je Ivanović.

Na Ivanov uspeh ponosna je čitava Straža, a ponajviše porodica.

Danas se slavi, a već sutra je trening. Ivan Cvetković se sprema za nove sportske okršaje. Ono što mu predstoji je najveći san svakog sportiste – Olimpijske igre koje se održavaju krajem avgusta u Tokiju.

Ostale vesti

Sahranjen Duda Ivković

Legendarni jugoslovenski i srpski trener Dušan Duda Ivković sahranjen je u utorak u porodičnoj grobnici na Novom groblju u Beogradu.

• 21.09.2021
Budimpešta: Srebrna i bronzana medalja za Kik-boks klub Kosovska Mitrovica
Takmičari Kik-boks kluba “Kosovska Mitrovica” osvojili su dve medalje na Svetskom kupu održanom u Budimpešti.
  • 19.09.2021
Mladi vaterpolisti Srbije u finalu Evropskog prvenstva
Mladi vaterpolisti Srbije, selekcija do 17 godina, plasirali su se u finale Evropskog šampionata na Malti, nakon što su u polufinalu savladali Mađarsku 12:10 (3:2, 3:0, 6:4, 0:4).
  • 18.09.2021
Kosovo sa 2:0 poraženo od Španije

Fudbalska reprezentacija Španije je sinoć na stadionu „Fadilj Vokri“ u Prištini pobedila reprezentaciju Kosova sa 2:0 u utakmici B grupe u kvalifikacijama za Svetsko fudbalsko prvenstvo u Kataru 2022 godine.

• 09.09.2021
Milisavljević i Pavlović osvojili zlatne medalje na Balkanskom prvenstvu u Skoplju
Članovi mitrovičkog kik-boks kluba "028", Pavle Milisavljević i Stefan Pavlović, bili su deo reprezentacije Srbije koja je proteklog vikenda učestvovala na Balkanskom prvenstvu u Skoplju.
  • 06.09.2021
Fudbaleri Kosova igrali nerešeno s Grčkom
Vedat Murići spasio je Kosovo od poraza protiv Grčke s golom u poslednjim minutima utakmice, ali šanse za plasman na Svetsko prvenstvo ostaju male, prenosi Gazeta ekspres.