Vesti
Sport

Mladi vaterpolisti Srbije u finalu Evropskog prvenstva

Mladi vaterpolisti Srbije, selekcija do 17 godina, plasirali su se u finale Evropskog šampionata na Malti, nakon što su u polufinalu savladali Mađarsku 12:10 (3:2, 3:0, 6:4, 0:4).
Vaterpolisti (Foto Szokodi László)

Sjajni srpski vaterpolisti, generacija 2004, izborila je još jedno finale na velikom takmičenju za Srbiju.

U polufinalu Evropskog prvenstva na Malti, puleni Miloša Korolije savladali su izuzetno jak sastav Mađarske i tako izborili pravo da u nedelju sa Grcima, koji su u drugom polufinalu savladali Španiju 11:8, igraju za treće zlato ovog leta.

Ostale vesti

Dečji funkcionalni fitnes “028” - uz igre i vežbe do pravilnog razvoja mališana
Petina stanovništva Srbije je gojazna, odnosno ima prekomernu telesnu masu. Sve je veći broj gojazne dece. Gojaznost u dečjem uzrastu dostigla je epidemijske razmere u 21. veku, bez obzira na to da li se radi o razvijenim zemljama ili onima koje su u tranziciji.
  • 28.11.2021
Kik-bokser Stefan Pavlović osvojio srebro na Evropskom prvenstvu
Članovi mitrovičkog kik-boks kluba "028", Pavle Milosavljević i Stefan Pavlović, bili su deo reprezentacije Srbije koja se od 5. do 14. novembra takmičila na Evropskom prvenstvu za starije kadete i juniore, koje je održano u Budvi (Crna Gora).
  • 15.11.2021
Srbija se plasirala na Svetsko prvenstvo!
Fudbaleri Srbije plasirali su se na Svetsko prvenstvo 2022. u Kataru! Orlovi su u odlučujućem meču kvalifikacija pobedili Portugal na gostovanju posle preokreta 2:1 i osvojili prvu poziciju u grupi A. Čovek odluke u Lisabonu bio je Aleksandar Mitrović, koji je postigao gol u 90. minutu!
  • 14.11.2021
Mitrovčanke osvojile dva zlata za Srbiju
Nada Petronić iz Kosovske Mitrovice je na WAKO Evropskom prvenstvu u kik boksu za starije kadete, mlađe juniore i starije juniore u Budvi osvojila zlatnu medalju u disciplini LK. Na istom takmičenju je u disciplini K1 trijumfovala Magdalena Vuković.
  • 13.11.2021
Mladi volonteri ponovo oživljavaju fudbal u Goraždevcu
Grupa mladih ljubitelja fudbala skoro svakog dana organizuje treninge potpuno besplatno za decu mlađu od 16 godina. Deca Goraždevca koja treniraju, opredelila su se na taj korak kako bi se odvojila od telefona i računara. Kako kažu, žele da vode zdraviji život.
  • 08.11.2021
Novak osvojio turnir u Parizu. Teniser sa najviše mastersa
Srpski teniser Novak Đoković osvojio je masters turnir u Parizu, pošto je u hali „Bersi“ posle preokreta rezultatom 2-1 (4:6, 6:3, 6:3) pobedio drugog tenisera sveta Danila Medvedeva.