Vesti
Sport

Mitrovčanke osvojile dva zlata za Srbiju

Nada Petronić iz Kosovske Mitrovice je na WAKO Evropskom prvenstvu u kik boksu za starije kadete, mlađe juniore i starije juniore u Budvi osvojila zlatnu medalju u disciplini LK. Na istom takmičenju je u disciplini K1 trijumfovala Magdalena Vuković.
Nada Petronić slavi pobedu u Budvi (Foto privatna arhiva)

Petronićeva je bila najbolja u disciplini LK (lou kik) u kategoriji mlađih juniorki težih od 60 kilograma. U finalu je pobedila borkinju iz Azerbejdžana Ozlam Hasanova. Ova članica kik-boks kluba „Kosovska Mitrovica“ je tako osvojila treću zlatnu medalju na evropskim takmičenjima, a ima i jednu srebrnu sa nedavno održanog Svetskog kupa u Budimpešti.

Magdalena Luković je slavila u disciplini K1 protiv Emili Rzajeve iz Azerbejdžana i dodatno obogatila svoju dosadašnju kolekciju odličja.

Kik bokserke iz Kosovske Mitrovice će tako uskoro doneti u grad na Ibru još šampionskih pehara i zlatnih medalja.

WAKO Evropsko prvenstvo u svim kik boks disciplinama za starije kadete, mlađe juniore i starije juniore počelo je u Budvi u Crnoj Gori 5, a završiće se sutra, 14. novembra.

Ostale vesti

Otkazana skijaška takmičenja na Brezovici
Najavljeni "Kup Bezovice 2022" i "Šampionat Kosova" neće biti održani 22. i 23. januara kako je ranije najavljeno, saopštio je Skijaški savez Kosova.