Vesti
Sport

Kosovo i Albanija nerešeno u Prištini

Reprezentacija Albanije remizirala je sa Kosovom u Prištini 2:2, u prijateljskom fudbalskom meču kojim je obeležila plasman na Evropsko prvenstvo 2016. u Francuskoj.
Sa fudbalske utakmice između Kosova i Albanije (Foto Jutjub printskrin)

Pred oko 17.000 gledalaca, koji su podjednako bodrili obe selekcije, sva četiri gola postignuta su u drugom poluvremenu.

Albanija je povela u 54. minutu preko Reja Manaja, četiri minuta kasnije izjednačio je Bersant Celjina, da bi 20 minuta pre kraja Kosovo povelo golom koji je postigao Eljbasan Rašani. Samo tri minuta kasnije Amir Rahmani je postavio konačan rezultat.

Ovo je šesta prijateljska utakmica fudbalske reprezentacije Kosova od kada joj je FIFA dozvolila odigravanje prijateljskih mečeva.

Tokom dana su na ulicama Prištine bile uočljive mnogobrojne grupe navijača sa albanskim zastavama.

Ostale vesti

Bokseri srpskog i kosovskog saveza u finalu u Zagrebu
U organizaciji bokserskog saveza Hrvatske u Zagrebu se održava prvenstvo Balkana u boksu na kome učestvuju takmičari iz 16 bokserskih saveza.
  • 09.05.2021
Devojčice i fudbal: U Gračanici se ponovo formira klub
Na stadionu Sportskog centra u Gračnaici fudbal igraju zajedno devojčice i dečaci. U ženskoj ekipi nema dovoljno članica, pa se trenizni odvijaju sa dečacima koji već treniraju. Formiranje kluba i upis mladih fudbalerki je u toku.
  • 08.05.2021
Kosovo izgubilo od Švedske 3:0
Fudbalska reprezentacija Švedske savladala je na gostujućem terenu u Prištini selekciju Kosova sa 3:0.
  • 28.03.2021
Zlatna medalja za kosovsku džudiskinju na prvenstvu u Tbilisiju

Kosovo je obezbedilo zlatnu medalju na takmičenju u džudou koje se održava u Tbilisiju u Gruziji.

• 26.03.2021
Španija dozvolila isticanje kosovske zastave i intoniranje himne
Vlada Španije dozvoliće isticanje zastave i intoniranje himne kosovskoj fudbalskoj selekciji na meču kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine protiv španske reprezentacije, prenosi španski list Konfidensijal.
  • 11.03.2021
Novak Đoković je istorijski broj 1
Novak Đoković zvanično je ostvario jedan od dva najveća cilja u karijeri i postao je istorijski broj jedan, teniser s najviše nedelja provedenih na vrhu ATP liste. Sada Đoković počinje 311. sedmicu, dok Rodžer Federer ostaje na 310. Iza njih su Pit Sampras sa 286, Ivan Lendl sa 270 i Džimi Konors sa 268 sedmica.