Vesti
Sport

Košarkašice Srbije šampionke Evrope

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije pobedom protiv Francuske 63:54 po drugi put u istoriji postale su šampionke Evrope. Najbolje su bile i 2015. godine.

Srpske košarkašice (Foto FIBA)

Francuska, koja je izgubila peto uzastopno finale, je nešto bolje počela meč, ali odbrana srpskog tima bila je na visini zadatka od prvog minuta, a kako je vreme prolazilo i napad je bio sve sigurniji.

Srbija je trojkom Ane Dabović u 7. minutu prvi put povela (10:7) i do odlaska na odmor nije ispuštala prednost. Već u finišu prve četvrtine izabranice Marine Maljković su imale plus 5 (14:9), a serijom 13:0 u 17. minutu bilo je velikih 13 poena viška na kontu srpske ekipe – 31:18.

U tom periodu razigrala se Ivon Anderson, a odlične su bile i Sonja Vasić i Jelena Bruks, sa po 8 poena najefikasnije u prvom poluvremenu.

Francuska je, međutim, uspela da se stabilizuje i uz dve vezane trojke Valerijane Vukosavljević i Sare Mišel odgovori serijom 8:0 i ekspresno se vrati – 31:26.

Srbija je zahvaljujući Dabovićevoj, koja je vezala dve trojke skoro sa zvukom sirene, i poenima Tine Krajišnik u 25. minutu serijom 10:0 došla do 41:26. Francuska skoro pet minuta nije bila postigla koš u trećem periodu, a trojkom Nevene Jovanović u 26. minutu Srbija je imala maksimalnih 46:28.

Ipak, Francuska je u finišu trećeg perioda iskoristila nekoliko grešaka srpskog tima i serijom 9:0 se vratile u meč – 48:40 pred poslednju četvrtinu.

Nalet francuskog tima osujetila je Bruks, koja je serijom 5:0 ponovo svom timu donela dvocifrenu prednost – 55:42 u 33. minutu.

Ekipa Marine Maljković je rutinski meč privela kraju i posle bronze na EP 2019. po drugi put u istoriji osvojila evropsku krunu.

Sonja Vasić MVP

Reprezentativka Srbije Sonja Vasić proglašena je za najkorisnijeg igrača Evropskog prvenstva.

Sjajna košarkašica predvodila je srpski tim do druge kontinentalne titule, a u finalnom duelu sa Francuskom (63:54), koja je do odlučujućeg duela sve rivale dobila sa dvocifrenom razlikom, postigla je 12 poena, uz 8 skokova i 6 asistencija.

Vasićeva je, naravno, izabrana i u idealnu petroku prvenstva, a pored nje najbolju postavu čine Žulija Lemon (Belgija), Ema Meseman (Belgija), Džonkel Džons (BiH) i Enden Miem (Francuska).

Srbiju ovog leta očekuje i učešće na Olimpijskim igrama u Tokiju, gde brani bronzu iz Rio de Žaneira.

Košarkašice se u ponedeljak vraćaju u Beograd, a svečani doček zakazan je za 20 časova ispred gradske skupštine.

Ostale vesti

Budimpešta: Srebrna i bronzana medalja za Kik-boks klub Kosovska Mitrovica
Takmičari Kik-boks kluba “Kosovska Mitrovica” osvojili su dve medalje na Svetskom kupu održanom u Budimpešti.
  • 19.09.2021
Mladi vaterpolisti Srbije u finalu Evropskog prvenstva
Mladi vaterpolisti Srbije, selekcija do 17 godina, plasirali su se u finale Evropskog šampionata na Malti, nakon što su u polufinalu savladali Mađarsku 12:10 (3:2, 3:0, 6:4, 0:4).
  • 18.09.2021
Kosovo sa 2:0 poraženo od Španije

Fudbalska reprezentacija Španije je sinoć na stadionu „Fadilj Vokri“ u Prištini pobedila reprezentaciju Kosova sa 2:0 u utakmici B grupe u kvalifikacijama za Svetsko fudbalsko prvenstvo u Kataru 2022 godine.

• 09.09.2021
Milisavljević i Pavlović osvojili zlatne medalje na Balkanskom prvenstvu u Skoplju
Članovi mitrovičkog kik-boks kluba "028", Pavle Milisavljević i Stefan Pavlović, bili su deo reprezentacije Srbije koja je proteklog vikenda učestvovala na Balkanskom prvenstvu u Skoplju.
  • 06.09.2021
Fudbaleri Kosova igrali nerešeno s Grčkom
Vedat Murići spasio je Kosovo od poraza protiv Grčke s golom u poslednjim minutima utakmice, ali šanse za plasman na Svetsko prvenstvo ostaju male, prenosi Gazeta ekspres.
Vaterpolisti Srbije do 20 godina šampioni sveta
Mladi vaterpolisti Srbije savladali su Italiju sa 10:8 u finalu Svetskog prvenstva koje je odigrano u Pragu. Bronzanu medalju osvojila je Crna Gora, koja je nakon boljeg izvođenja peteraca savladala Mađarsku sa 12:11.