Vesti
Sport

Ivan Cvetković, zlatni momak iz Straže

Ivan Cvetković iz sela Straža u opštini Novo Brdo osvojio je juče prvo mesto u trci na 400 metara na Evropskom takmičenju za paraolimpijce u gradu Bidgošć u Poljskoj.
Ivan Cvetković (Foto Fejsbuk)

Cvetković je u Poljskoj predstavljao Srbiju.

On ima 27 godina i živi na Kosovu. Sprinter je na 400 metara za paraolimpijce.

Učestvovao je na brojnim takmičenjima na kojima je osvajao medelje.

Na prethodnom evropskom prvenstvu u Berlinu održanom 2018. godine osvojio je srebrnu medalju. Ove godine u Stražu donosi zlato i novi lični najbolji rezultat - 50.63.

Ostale vesti

Bivši hrvatski fudbaler Zvonimir Boban na Kosovu
Na poziv predsednika Fudbalskog saveza Kosova (FSK) Agima Ademija, nekadašnji hrvatski fudbaler i funkcioner UEFA Zvonimir Boban boravi u poseti Kosovu.
  • 05.10.2022
Goraždevac: Prijateljski meč između OFK Omladinac i Radnički
U Goraždevcu su u nedelju odigrane prijateljske utakmice u malom fudbalu između najmlađih timova OFK "Omladinac" i FK "Radnički" iz Velike Hoče.
  • 03.10.2022
Đoković savladao Čilića i osvojio 89. titulu
Novak Đoković je pobedio Marina Čilića sa  2:0 po setovima u finalu ATP turnira u Tel Avivu. Novak 19. put savladao hrvatskog tenisera i osvojio 89. titulu u karijeri.