Vesti
Sport

Đoković osvojio masters u Rimu

Novak Đoković je savladao Dijega Švarcmana u finalu mastersa u Rimu sa 2:0 (7:5, 6:3) i peti put osvojio turnir u prestonici Italije.
Novak Đoković (Foto Novosti)

Đoković je ovim trijumfom došao do 36. masters titule i tako postao igrač sa najvećim brojem osvojenih titula iz serije 1.000.

Nije delovalo na početku da će Novak odigrati dobar meč.

Ušao je nervozno u finale, mnogo je grešio, čime je omogućio protivniku da brzo dođe do lepe prednosti.

Švarcman je igrao hrabro, bio je agresivniji, vezao dva brejka i poveo sa 3:0.

Sumorno vreme u Rimu se uklopilo sa igrom Novaka Đokovića, koji se ipak, u jednom trenutku, sabrao, izvikao i vratio na teren kao potpuno drugi igrač.

Četiri vezana gema i preokret za vođstvo 4:3.

Argentinac se borio do kraja seta, ali je Novak, po ko zna koji put, bio najbolji kada je najpotrebnije, pa je prelomio set i novim brejkom došao do 7:5.

U drugom setu, najbolji teniser sveta nije dozvolio dramu.

Jeste Švarcman odmah napravio brejk, ali je Novak odgovorio istom merom, a onda sigurnom igrom mirno koračao ka pobedi.

Bez izgubljenog poena je došao do brejka za 5:3, a onda servirao za pobedu.

Đoković je peti put osvojio trofej u Rimu, a ovaj će posebno pamtiti, pošto je došao do 36. titule i tako postao igrač sa najvećim brojem osvojenih titula iz serije 1.000.

Ostale vesti

Zlatna medalja na Mastersu u Dohi za džudistkinju sa Kosova
Distria Krasnići trijumfovala je u finalu osvojivši zlatnu medalju u okviru Doha "Vorld Džudo Masters 2021".
  • 12.01.2021
KBK
Članovi kik-boks kluba "Kosovska Mitrovica" okitili su se sa 11 medalja na petom "Balkans Best Fighters" turniru održanom u Jagodini.
  • 13.12.2020
Španija ne želi da igra sa Kosovom na mundijalu
Ministarka spoljnih poslova Španije Aranča Gonsales Laja izjavila je da će vlada pregovarati sa Fifom, "prema pravilima fudbala", o uslovima odigravanja fudbalskog meča između Španije i Kosova.
  • 09.12.2020
Bronzana medalja za kosovsku džudistkinju

Distria Krasnići, džudistkinja sa Kosova, osvojila je bronzanu medalju na evropskom prvenstvu u Pragu, prenosi Koha.

• 19.11.2020
Rukometaši iz Kuršumlije vraćeni sa Merdara

Članovi Rukometnog kluba Kuršumlija vraćeni su sa kosovske strane prelaza Merdare. Oni su kako prenose mediji trebali da odigraju utakmicu sa ekipom Mokra Gora.

• 14.11.2020
Ivan Cvetković, evropski a naš
Ivan Cvetković iz Straže kod Novog Brda. Ima 27 godina, završio je geografiju i naš je paraolimpijac u sprintu na 400 metara. Korona ga je omela da učestvuje na mnogim takmičenjima, ali se ne predaje, i dalje uspešno trenira za učešće na evropskom prvenstvu.