Vesti
Sport

Đoković osvojio masters u Rimu

Novak Đoković je savladao Dijega Švarcmana u finalu mastersa u Rimu sa 2:0 (7:5, 6:3) i peti put osvojio turnir u prestonici Italije.
Novak Đoković (Foto Novosti)

Đoković je ovim trijumfom došao do 36. masters titule i tako postao igrač sa najvećim brojem osvojenih titula iz serije 1.000.

Nije delovalo na početku da će Novak odigrati dobar meč.

Ušao je nervozno u finale, mnogo je grešio, čime je omogućio protivniku da brzo dođe do lepe prednosti.

Švarcman je igrao hrabro, bio je agresivniji, vezao dva brejka i poveo sa 3:0.

Sumorno vreme u Rimu se uklopilo sa igrom Novaka Đokovića, koji se ipak, u jednom trenutku, sabrao, izvikao i vratio na teren kao potpuno drugi igrač.

Četiri vezana gema i preokret za vođstvo 4:3.

Argentinac se borio do kraja seta, ali je Novak, po ko zna koji put, bio najbolji kada je najpotrebnije, pa je prelomio set i novim brejkom došao do 7:5.

U drugom setu, najbolji teniser sveta nije dozvolio dramu.

Jeste Švarcman odmah napravio brejk, ali je Novak odgovorio istom merom, a onda sigurnom igrom mirno koračao ka pobedi.

Bez izgubljenog poena je došao do brejka za 5:3, a onda servirao za pobedu.

Đoković je peti put osvojio trofej u Rimu, a ovaj će posebno pamtiti, pošto je došao do 36. titule i tako postao igrač sa najvećim brojem osvojenih titula iz serije 1.000.

Ostale vesti

Difovci bronzani na prvenstvu Srbije
Fudbaleri OFK Dif iz Kosovske Mitrovice, 2009. godište, osvojili su bronzanu medalju na finalnom turniru Mini-maksi lige u Jagodini.
  • 25.10.2020
Karatisti iz Zvečana osvojili četiri medalje na Kupu Srbije
Takmičari karate kluba Zvečan osvojili su četiri medalje na Kupu srbije za poletarce, pionire i nade u katama i borbama, održanom proteklog vikenda u Kragujevcu.
  • 19.10.2020
Gračanica: Nakon 20 godina održano fudbalsko takmičenje najmlađih

Prvi put nakon 20 godina u Gračanici je održano treće kolo fudbalskog prvenstva u kategoriji pionira i petlića. Prvenstvo je odigrano na sportskom kompleksu "Dragan Džajić" u Gračanici, a organizovao ga je Fudbalski savez Кosova i Metohije.

• 17.10.2020
Čupka ponovo donela zlato sa državnog prvenstva Srbije
Aktuelna svetska i evropska juniorska prvakinja u kik-boksu, Mitrovčanka Natalija Savić Čupka, osvojila je zlato na državnom prvenstvu Srbije u disciplini "low kick" +70 kg.
  • 13.10.2020
Formirana košarkaška liga Albanije i Kosova
Košarkaški savezi Kosova i Albanije postigli su sporazum o zajedničkoj košarkaškoj ligi, a u Tirani je zvanično potpisan i sporazum, uz prisustvo predsednika Albanije Edija Rame i predsednika FIBA Evrope Turgaja Demirela.
  • 11.09.2020
Đoković osvojio Sinsinati
Najbolji teniser sveta Novak Đoković nastavio je pobedničku seriju i osvojio Sinsinati masters.