Vesti
Sport

Đoković je šampion Rolan Garosa

Najbolji srpski teniser i svetski broj jedan Novak Đoković došao je do svoje 19. grend-slem titule u karijeri nakon što je posle velike borbe, pet setova i velikog preokreta savladao Grka Stefanosa Cicipasa u finalu Rolan Garosa sa 3:2.

Novak Đoković (Foto TviterRolan Garos)

Srbin je Kup musketara prigrlio drugi put u karijeri, prvi posle 2016. godine.

Postao je prvi teniser u Open eri koji je svaki od četiri najveća turnira osvojio minimum dva puta.

Đoković je u 29. grend slem finalu došao do 19. titule. Sada ima samo jednu manje od najvećih rivala Rafaela Nadala i Rodžera Federera.

Novak je osvojio 84. titulu u karijeri, treću ove godine.

Srbin se šesti put u karijeri vratio posle zaostatka od dva seta. Ujedno, postao je peti igrač kome je to pošlo za rukom u finalu Rolan Garosa u Open eri.

Cicipas je poražen u svom prvom grend slem finalu.

Ostale vesti

Prvog dana na Olimpijskim igrama dve medalje za Srbiju
Srbija je prvog dana na Olimpijskim igrama osvojila dve medalje, srebrnu u streljaštvu i bronzanu u tekvondu.
  • 24.07.2021
Zlatna medalja za kosovsku džudiskinju na Olimpijskim igrama

Džudiskinja Distrija Krasnići osvojila je u Tokiju zlatnu olimpijsku medalju za Kosovo u kategoriji do 48 kilograma, prenosi Koha.

Pavić osvojio teniski turnir „Rilindja open 2021“
Mladi teniser iz Novog Brda Filip Pavić pobedio je u finalu turnira „Rilindja open 2021“.
  • 16.07.2021
Nikola Rađen: Svako dete zaslužuje da se bavi sportom

Proslavljeni srpski vaterpolista Nikola Rađen došao je ponovo u Gračanicu. Ovoga puta sa timom saradnika koji će zajedno sa njim u narednih pet dana voditi "Školu plivanja i vaterpola".

• 15.07.2021
Đoković na Vimbldonu osvojio 20. grend slem!
Novak Đoković je dvadesetostruki grend slem šampion! Srpski teniser je osvojio titulu na Vimbldonu pošto je u finalu najelitnijeg turnira savladao Italijana Matea Beretinija 6:7 (4), 6:4, 6:4, 6:3.
  • 11.07.2021
Vučić sportistkinjama: Slobodno se takmičite protiv reprezentativki Kosova na OI

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić primio je sportiste i članove Olimpijskog tima Srbije koji će nastupati na igrama u Tokiju i poručio džudistkinjama i tekvondistkinjama da slobodno nastupaju protov takmičarki sa Kosova.