Sport

Ante Nazor je novi trener KK Priština

Ante Nazor je najtrofejniji je hrvatski trener u mlađim reprezentativnim selekcijama od osamostaljenja ove bivše jugoslovenske republike, a u trenerskoj karijeri bio je i šampion Superlige Severne Makedonije. Preuzeo je KK Priština, objavljeno je na Fejsbuk stranici ovog kluba.
Ilustracija (Foto facebook.com/KBPrishtina/)

Ante Nazor je proveo dva olimpijska ciklusa trenirajući omladinske selekcije hrvatske košarkaške reprezentacije. Prvo kao pomoćni trener Vlade Vanjaka na prvenstvu Evrope do 18 godina 2008. godine, kada je osvojio bronzanu medalju.

Nakon toga, bio je pomoćni trener na FIBA svetskom prvenstvu do 19 godina 2009. godine i ponovo je osvojio bronzanu medalju.

Sledeće godine postao je glavni trener i nastavio da osvaja odličja: zlato na FIBA prvenstvu Evrope do 16 godina, bronzu na FIBA Svetskom prvenstvu do 17 godina, srebro na FIBA prvenstvu Evrope do 18 godina, bronzu na FIBA Evropa 2014, kao i na šampionatu do 18 godina, te srebro 2015. na FIBA Svetskom prvenstvu do 19 godina.

Ovaj 42-godišnji Hrvat ima ozbiljnu karijeru i u treniranju košarkaških klubova. Radio je kao glavni trener poznatih timova iz ABA lige poput Zadra, Cibone, Splita, MZT Skoplja, a trenirao je i ZTE u Mađarskoj.

Od njega u Prištini dosta očekuju, a za sada nema podataka na koji vremenski rok je angažovan.

Ostale vesti

Budimpešta: Srebrna i bronzana medalja za Kik-boks klub Kosovska Mitrovica
Takmičari Kik-boks kluba “Kosovska Mitrovica” osvojili su dve medalje na Svetskom kupu održanom u Budimpešti.
  • 19.09.2021
Mladi vaterpolisti Srbije u finalu Evropskog prvenstva
Mladi vaterpolisti Srbije, selekcija do 17 godina, plasirali su se u finale Evropskog šampionata na Malti, nakon što su u polufinalu savladali Mađarsku 12:10 (3:2, 3:0, 6:4, 0:4).
  • 18.09.2021
Kosovo sa 2:0 poraženo od Španije

Fudbalska reprezentacija Španije je sinoć na stadionu „Fadilj Vokri“ u Prištini pobedila reprezentaciju Kosova sa 2:0 u utakmici B grupe u kvalifikacijama za Svetsko fudbalsko prvenstvo u Kataru 2022 godine.

• 09.09.2021
Milisavljević i Pavlović osvojili zlatne medalje na Balkanskom prvenstvu u Skoplju
Članovi mitrovičkog kik-boks kluba "028", Pavle Milisavljević i Stefan Pavlović, bili su deo reprezentacije Srbije koja je proteklog vikenda učestvovala na Balkanskom prvenstvu u Skoplju.
  • 06.09.2021
Fudbaleri Kosova igrali nerešeno s Grčkom
Vedat Murići spasio je Kosovo od poraza protiv Grčke s golom u poslednjim minutima utakmice, ali šanse za plasman na Svetsko prvenstvo ostaju male, prenosi Gazeta ekspres.
Vaterpolisti Srbije do 20 godina šampioni sveta
Mladi vaterpolisti Srbije savladali su Italiju sa 10:8 u finalu Svetskog prvenstva koje je odigrano u Pragu. Bronzanu medalju osvojila je Crna Gora, koja je nakon boljeg izvođenja peteraca savladala Mađarsku sa 12:11.