• Odbojkašice Srbije šampionke sveta

Odbojkašice Srbije prvi put u istoriji osvojile su zlatnu medalju na svetskim prvenstvima, pošto su posle velike borbe i preokreta u Jokohami savladale selekciju Italije.

• UEFA zabranila meč Srbija - Kosovo

UEFA još uvek nije odredila ko će s kim igrati u kvalifikacionim grupama za Evropsko prvenstvo 2020, ali jeste koje se zemlje neće naći zajedno u grupama.

• Đoković osvojio Šangaj

Novak Đoković, najbolji srpski sportista, savladao je Hrvata Bornu Ćorića sa 2-0 u setovima u finalu Mastersa u Šangaju.

• Šahovski turnir u Štrpcu

U Domu kulture ,,Sveti Sava" u Štrpcu održan je šahovski turnir za učenike osnovnih i srednjih škola.

• Bronzani Ivan stigao u Stražu

Paraatletičar Ivan Cvetković iz Straže kraj Gnjilana, koji je na Evropskom prvenstvu u Berlinu osvojio bronzanu medalju u trci na 400 metara, vratio se u svoje rodno selo. Dočekan je ovacijama i muzikom.

• Novak u polufinalu Vimbldona

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale Vimbldona posle nestvarne pobede nad Rafaelom Nadalom! U finalu igra sa južnoafrikancem Kevinom Andersonom. Meč je na programu od 15 sati.

• Rukometni savez kažnjen sa 15.000 evra

Evropska rukometna federacija (EHF) kaznila je Rukometni savez Srbije novčanom kaznom od 15.000 evra i zabranom organizovanja turnira za nacionalne timove juniorskih kategorija u trajanju od dve godine, prenosi KoSSev.

created by:   W3Industry izrada web sajta cms SEO