Sport

Distria Krasnići, džudistkinja sa Kosova, osvojila je bronzanu medalju na evropskom prvenstvu u Pragu, prenosi Koha.

• Koha
  • 19.11.2020

Članovi Rukometnog kluba Kuršumlija vraćeni su sa kosovske strane prelaza Merdare. Oni su kako prenose mediji trebali da odigraju utakmicu sa ekipom Mokra Gora.

• Kim
  • 14.11.2020
Ivan Cvetković iz Straže kod Novog Brda. Ima 27 godina, završio je geografiju i naš je paraolimpijac u sprintu na 400 metara. Korona ga je omela da učestvuje na mnogim takmičenjima, ali se ne predaje, i dalje uspešno trenira za učešće na evropskom prvenstvu.
  • Riznica
  • 08.11.2020
Fudbaleri OFK Dif iz Kosovske Mitrovice, 2009. godište, osvojili su bronzanu medalju na finalnom turniru Mini-maksi lige u Jagodini.
  • Radio Kontakt Plus
  • 25.10.2020
Takmičari karate kluba Zvečan osvojili su četiri medalje na Kupu srbije za poletarce, pionire i nade u katama i borbama, održanom proteklog vikenda u Kragujevcu.
  • 19.10.2020

Prvi put nakon 20 godina u Gračanici je održano treće kolo fudbalskog prvenstva u kategoriji pionira i petlića. Prvenstvo je odigrano na sportskom kompleksu "Dragan Džajić" u Gračanici, a organizovao ga je Fudbalski savez Кosova i Metohije.

• RTV Gračanica
  • 17.10.2020
Aktuelna svetska i evropska juniorska prvakinja u kik-boksu, Mitrovčanka Natalija Savić Čupka, osvojila je zlato na državnom prvenstvu Srbije u disciplini "low kick" +70 kg.
  • Kontak plus
  • 13.10.2020
Novak Đoković je savladao Dijega Švarcmana u finalu mastersa u Rimu sa 2:0 (7:5, 6:3) i peti put osvojio turnir u prestonici Italije.
  • RTS
  • 21.09.2020
Košarkaški savezi Kosova i Albanije postigli su sporazum o zajedničkoj košarkaškoj ligi, a u Tirani je zvanično potpisan i sporazum, uz prisustvo predsednika Albanije Edija Rame i predsednika FIBA Evrope Turgaja Demirela.
  • FoNet, Kim
  • 11.09.2020
Najbolji teniser sveta Novak Đoković nastavio je pobedničku seriju i osvojio Sinsinati masters.
  • RTS
  • 29.08.2020
U utakmici koju će akteri želeti što pre da zaborave, fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Tiranu u albanskoj prestonici rezultatom 1:0.
  • Kim
  • 26.08.2020
Fudbaleri Crvene zvezde u Tirani večeras od 20:00 igraju meč drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Meštani centralnog Kosova nadaju se pobedi crveno-belih i utakmici bez incidenata.
  • Kim
  • 25.08.2020
Meč između Linkolna sa Gibraltara i predstavnika Kosova Prištine ponovo nije odigran, pa će biti registrovan službenim rezultatom 3:0 za Linkoln.
  • B92, Kim
  • 22.08.2020
Iako je Drita izbačena iz preliminarne runde kvalifikacija za Ligu šampiona, Priština nije izbačena iz kvalifikacija za Ligu Evrope jer je UEFA je napravila presedan.
  • N1
  • 20.08.2020
Fudbalska utakmica između Prištine i Linkolna sa Gibraltara u okviru pretkvalifikacione faze za Ligu Evrope je otkazana, saopštio je portparol kluba iz Prištine Avni Durmiši.
  • B92, Koha
  • 18.08.2020
Mali fudbaleri OFK „Dif“ iz Kosovske Mitrovice juče su u Beogradu osvojili drugo mesto na Horizon kupu. Plasiravši se u finale, poraženi su od domaće ekipe Atekante rezultatom 3:2.
  • Kossev
  • 17.08.2020
Pandemija koronavirusa promenila je planove mnogim sportskim klubovima i takmičarima na Kosovu. Najviše su ih u proteklim mesecima pogodile mere ograničenog kretanja, jer nisu mogli da redovno treniraju, kao ni da učestvuju u brojnim takmičenjima. Međutim u poslednje vreme nastavili su sa svojim aktivnostima koje su  prilagodili epidemiološkim merama.
  • Medija centar Čaglavica
  • 10.07.2020
Veterani fudbalskog kluba Gračanica i fudbalski klub Čaglavica odigrali su memorijalnu utakmicu u čast njihovog velikog druga i prijatelja Saše Ćire Arsića, godinu dana nakon njegove smrti. Memorijalnu utakmicu otvorio je predsednik opštine Gračanica Srđan Popović.
  • 05.07.2020
Sastankom sa čelnicima "Sportskog saveza Kosova i Metohije" u Severnoj Mitrovici, delegacija "Sportskog saveza Srbije" (SSS) započela je juče trodnevnu posetu Kosovu, tokom koje će se upoznati sa problemima i radom sportskih radnika i klubova.
  • Beta
  • 03.07.2020
Održan je žreb za rukometno Evropsko prvenstvo 2022. godine u Mađarskoj i Slovačkoj. Srbija je u prvoj, a Kosovo u osmoj grupi.
  • B92, Kim
  • 16.06.2020
Rukometna reprezentacija Srbije sutra će saznati protivnike u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo koje će se 2022. godine održati u Mađarskoj i Slovačkoj. EHF je odlučila da se Srbija i Kosovo ne mogu sastati u kvalifikacijama.
  • B92, Beta
  • 15.06.2020
Iako dvanaestogodišnja Meldina aktivno trenira u Prizrenu, u gradu nema zatvorenih teniskih sala, pa pravi velike pauze tokom zimskih meseci. Sve svoje pobede bi menjala za fotografiju sa Đokovićem.
  • Večernje novosti
  • 12.06.2020
Privatni kulturni centar „Akvarijus“ u saradnji sa šahovskim klubom „Trepča“ iz Kosovske Mitrovice organizuje jednodnevni šahovski turnir u gradu na Ibru.
  • Kim
  • 11.06.2020
Kosovska i košarakaška federacija Albanije pripremaju organizovanje zajedničke takmičarske lige, koja bi prema planovima u Prištini trebalo da startuje na jesen.
  • RTS
  • 08.05.2020
Fizička aktivnost je neophodna i za vreme izolacije u kojoj se nalazimo zbog epidemije koronavirusa. Sportski stručnjaci tvrde da se trening može prilagoditi kućnim uslovima, te da je to idealan način za oslobađanje od stresa i napetosti, ali i poboljšanje kvaliteta života.
  • Kim
  • 16.04.2020
Legendarni srpski trener Radomir Antić preminuo je u 72. godini, objavio je njegov bivši klub Atletiko Madrid.
  • RTS,B92
  • 06.04.2020
Kik boks klub “Panišer” u Gračanici postoji od 2016. godine. Iako radi u skromnim uslovima, ovaj klub beleži zapažene rezultate. Na Prvenstvu Centralne Srbije u Aleksincu članovi “Panišera” su osvojili dve zlatne i jednu srebrnu medalju.
  • Kim
  • 06.03.2020
Sportski direktor Fudbalskog kluba Fljamurtari u Prištini Arbnor Morina najavio je u emisiji “Slobodno srpski” da bi se uskoro mogao odigrati Međunarodni fudbalski turnir u Prištini, u čast preminulog Fadilja Vokrija, na kojem bi učestvovali neki od klubova u kojima je Vokri igrao, među kojima je i Fudbalski klub Partizan iz Beograda.
  • Slobodno srpski
  • 02.03.2020
Na prvenstvu Centralne Srbije, održanom u Aleksincu, takmičari kik-boks kluba “Kosovska Mitrovica” osvojili su 8 medalja - četiri zlatne, tri srebrne i jednu bronzanu. Jovanu Smiliću dodeljen pehar kao najboljem senioru u A klasi.
  • RKP
Sinoć je u Gračanici odigrana odbojkaška utakmica za seniorke između domaćih odbojkašica OК „Vidovdan“ i gostujućih odbojkašica OК „Radan“ iz Lebana. Pobedu je odnela domaća ekipa rezultatom 3:0 u setovima.
  • Kim
  • 28.02.2020
"Imamo dosta klubova, imamo mladih boksera, samo treba raditi sa njima, organizovati takmičenja i turnire, jer bez toga nema ni rezultata, ne samo kod nas, već svuda", rekao je gostujući u Jutarnjem programu RTK2 generalni sekretar bokserske federacije Kosova i jedan od najboljih boksera bivše Jugoslavije Mehmet Bogujevci.
  • RTK2
Mladi fudbaler Ilija Ivić iz Kišnice kod Gračanice dobio je poziv da igra u reprezentaciji Kosova, prenose prištinski mediji.
  • B92
  • 20.02.2020
Novak Đoković osmi put je osvojio Otvoreno prvenstvo Australije. Nakon ovog meća ponovo se vraća na mesto broj jedan.
  • Kim
  • 02.02.2020
Jovan Denović, član mitrovičkog atletskog kluba "Trepča”, osvojio je zlatnu medalju u trci na 800 metara, na Atletskom mitingu u Beogradu, sa vremenom 2:00.
  • Kontakt plus radio
  • 28.01.2020
Na sportskom kompleksu Dragan Džajić u Gračanici održana je ceremonija dodele priznanja i sportskih nagrad za najuspešnije učenike i sportiste.
  • Našagračanica.com
  • 25.01.2020
Ambasador Kosova u Bugarskoj Edon Cana komentarisao je na Tviteru način na koji su srpski teniseri proslavili pobedu na ATP kupu u Australiji.
  • Tanjug
  • 13.01.2020
Teniska reprezentacija Srbije osvojila je premijerno izdanje ATP kupa. Srbija je u velikom finalu u Sidneju savladala Španiju rezultatom 2-1 u pobedama. Odlučujući trijumf ostvarili su Novak Đoković i Viktor Troicki u dublu, pobedivši Felisijana Lopeza i Pabla Karenja Bustu sa 6:3, 6:4.
  • RTS
  • 12.01.2020
Fudbalski savezi Albanije i Kosova imaju nameru da naprave novo takmičenje – Kup Majke Tereze.
  • B92, Večernje novosti
  • 26.12.2019
Jedna od najmlađih osvajačica sedam najviših svetskih vrhova živi na samo nekoliko stotina kilometara od Beograda - u Peći na Kosovu.
  • BBC
  • 22.12.2019
Na karate turniru "Nippon top ten -Trofej Voždovca" održanom minulog vikenda u Beogradu, karatisti Omladinskog kluba "Kosovska Mitrovica" osvojili su 4 zlatne, 1 srebrnu i 4 bronzane medalje.