Iz Rakićevog kabineta je saopšteno da je odluka doneta nakon više sastanaka sa nadležnim ministarstvima i međunarodnim predstavnicima a zbog nezakonitog delovanja opštine Južna Mitrovica.
“U ime opštine Severna Mitrovica pozdravljamo odluku ministarstava iz Prištine i napore uložene od strane kancelarije EU, kojim je naš zahtev za uklanjanje nelegalno postavljenih oznaka podržan”, navedeno je u saopštenju.
Rakić je dodao da će se zajedno sa svojim saradnicima uvek boriti za očuvanje mira i stabilnosti, ne samo u Suvom Dolu, već i u svakom delu opštine Severna Mitrovica.
Table sa albanskim nazivima ulica bile su postavljene u ponedeljak u Suvom Dolu nadomak Kosovske Mitrovice, u kojem živi oko 70 srpskih porodica.
Razgraničenje između severnog i južnog dela Kosovske Mitrovice još uvek nije obavljeno, a krajnji rok za rešavanje ovog pitanja bio je 14. oktobar 2016. godine.
Memorandum o razumevanju između gradonačelnika severne i južne Mitrovice nije potpisan jer obojica tvrde da katastarski ovo selo pripada njihovim opštinama.
Za gradonačelnika južne Mitrovice Agima Bahtirija pitanje katastarskog razgraničenja Mitrovice je "završena stvar" koja je rešena Ahtisarijevim planom o kojem se ne može diskutovati, a prema kojem kuće Srba iz Suvog Dola katastarski pripadaju opštini kojom on rukovodi.
Prema tom tumačenju kuće Srba su katastarski u Južnoj Mitrovici dok su imanja koja su takođe njihovo vlasništvo u Severnoj Mitrovici.