On je zahvalio je na poziciji NATO koji "poštuje vojnu neutralnost Srbije" i istakao kako "Srbija i NATO treba da nastave sa daljim unapređivanjem partnerske saradnje u zajedničkom interesu – a to je očuvanje mira i stabilnosti u regionu".
Selaković je naglasio da Srbija podržava i visoko ceni angažovanje Međunarodnih bezbednosnih snaga KFOR na Kosovu u sprovođenju mandata utvrđenog Rezolucijom SB UN 1244, a koji podrazumeva obezbeđivanje stabilnog i bezbednog okruženja i slobode kretanja.
Šef diplomatije očekuje da će KFOR "zadržati statusno neutralno postavljanje i proaktivno delovati u cilju sprečavanja bilo kakvog narušavanja bezbednosne situacije na terenu", naglašavajući da bezbednosna situacija na Kosovu "i dalje veoma krhka" i da se "Srbi na KiM svakodnevno suočavaju sa bezbednosnim rizicima", navodi se u saopštenju.
Selaković je ukazao na kontinuirane pretnje i napade na pripadnike srpske zajednice, njihovu imovinu, kulturno, istorijsko i duhovno nasleđe, kojih je do sada tokom ove godine bilo 96. On je podsetio da manastir Visoki Dečani i njegovi monasi i dalje moraju da budu pod stalnim obezbeđenjem međunarodnih snagaa i posebno zahvalio pripadnicima kontingenta oružanih snaga Italije koji od 1999. godine obezbeđuju ovaj srednjovekovni manastir.
Selaković je sagovornika informisao i o stanju dijaloga Beograda i Prištine, napominjući da je srpska strana ispunila sve preuzete obaveze, dok Priština više od sto meseci odbija da sprovede sve dogovoreno s namerom da proces dijaloga vrati na početak, navedeno je u saopštenju.
Sagovornici su ukazali i na to da se krajem godine navršava 15 godina od kada je Srbija postala članica NATO programa „Partnerstvo za mir” i iskazali spremnost da se taj jubilej obeleži na odgovarajući način.
Kako je rečeno, toku je "uspešna implementacija drugog ciklusa Individualnog akcionog plana partnerstva (Individual Partnership Action Plan – IPAP) Srbije i NATO za period 2019-2021. godinu".