Prema njegovim rečima, institucije Kosova ne treba da brinu o zahtevima koji dolaze iz Srbije i naglašava da je ostavka četvorice gradonačelnika moralni čin, javila je Ekonomija onlajn.
Krasnići je dodao da su u njegovom ministrastvu, kako bi omogućili vanredne izbore u tom delu Kosova, već preduzeli odgovarajuće mere izradom Administrativnog uputstva i ponovio da će izbori na severu biti održani samo nakon podnošenja peticije.
„Kosovo je konstruktivna stranka u ovom procesu, već dva puta imamo povlačenje od 25 odsto snaga policije iz objekata opština, imamo Administrativno uputstvo koje otvara put peticiji građana za smenu gradonačelnika, to su akcije dobre volje Vlade Kosova“, rekao je on.
Krasnići je dodao da „ne postoji vlast koja može da traži ostavku“, pošto je to „moralni čin“.
„Sastajao sam se sa gradonačelnicima tih opština, oni su podržali proces peticije. Misle da je to demokratija i da treba da vodimo računa o demokratiji, a ne o bilo čijim željama. Ostavka gradonačelnika je zahtev Beograda, mi nismo tu da brinemo šta Beograd misli i hoće, mi smo tu kao institucija da vodimo računa o demokratiji“, kazao je on.
Krasnići je, međutim, prećutao da su ostavke gradonačelnika preporuka i zvaničnika Evropske unije (EU).
Podsetimo, Savet EU je u današnjem saopštenju naglasio "neophodno je najbrže rešenje da se omogući raspisivanje izbora".