Pavićević očekuje da će se dogovor postići sledeće sedmice, odnosno 20. i 21. novembra kada će biti nastavljen tehnički razgovor o integrisanom upravljanju prelazima.
On je, gostujući u emisiji RTS-a Upitnik naglasio da uspostavljanje integrisnog upravljanja prelazima ne znači uspostavljanje granice između Kosova i Srbije.
Pavićević je rekao da se u momentu kada je dogovoren sporazum o integrisanom upravljanju prelazima nije razgovaralo u čiju kasu će ići novac koji će se ubirati na tim prelazima, ali očekuje da će i to biti tema runde razgovora koja treba da usledi.
Precizirao je da će Srbija insistirati na tome da deo prihoda sa severnih prelaza pripadne lokalnim samoupravama na severu Pokrajine, dok će deo verovatno otići u kasu Prištine.
"Za sada postoje nagoveštaji da su oni spremni da o tome razgovaraju", rekao je Pavićević.
Objasnio je da taj sporazum podrazumeva postojanje jednog, umesto dosadašnja dva kontrolna punkta, što, kako je rekao, manje liči na granicu nego što je do sada bio slučaj.
"Mi od 1999. godine imamo dva kontrolna punkta, a sada ćemo imati jedan, što znači da, ako neko prelazi sa Merdara u centralnu Srbiju, neće prvo stati na albanskoj strani, pa preći deo takozvane ničije zemlje, pa stati na našoj strani, već će stati na jednom mestu. Moje je mišljenje da će to mnogo manje ličiti na granicu", rekao je Pavićević.
On je objasnio da će na punktu biti pripadnici Uprave srpske policije, ali ne Uprave granične policije, potom posebnog odeljenja Poreske uprave koji će se baviti kontrolom robe koja ide na teritoriju Kosova i sa nje dolazi, kao i pripadnici naše carine zbog robe koja napušta Kosovo, odnosno koja je u tranzitu kroz centralnu Srbiju, potom sanitarni inspektori i organi koji su pandan tome sa strane Prištine i EULEKS-a.
Pavićević je odbacio kritike koje su se pojavile u javnosti da se pregovara bez ovlašćenja pošto platforma za pregovore još nije predstavljena, objašnjavajući da je reč o razgovoru o primeni već postignutih dogovora.