Pantić je u izjavi Tanjugu ocenio da nastavak dijaloga u okviru kojeg će biti reči o telekomunikacijama i energetici nije samo nastavak dijaloga na tehničkom nivou, već da ove dve teme duboko zadiru u politička pitanja.
“Ne smemo se i ne možemo odreći naših interesa na Kosovu i Metohiji”, naglasio je Pantić.
On je podsetio da je "Telekom Srbija" i ranije funkcionisao u pokrajini, da su telekomunikacije i energetika resursi Srbije i da niko nema pravo i ne sme da se odrekne nečeg što je vlasništvo građana Srbije.
"Siguran sam da će pregovori o telekomunikacijama i energetici biti dugi i da će se do rešenja teško doći, jer Albanci žele da sve stave pod svoju kontrolu. Kada to kažem pre svega mislim na hidrocentralu u Gazivodama kod Zubinog Potoka", rekao je Pantić.
On je dodao da očekuje da će Albanci i međunarodna zajednica vršiti ogroman pritisak na pregovarački tim Beograda kako bi se Srbija odrekla tih resursa, ali da je siguran da će srpski pregovarački tim uspešno braniti interese na Kosovu i Metohiji.
Osvrćući se na pitanje integrisanog upravljanja prelazima na Kosovu, predsednik opštine Kosovska Mitrovica je kazao da je siguran da će Vlada Srbije pronaći način da se sporazum o tom pitanju izmeni i prilagodi pre implementacije.On je istakao da je siguran da će Srbi sa Kosova i Metohije biti uključeni u sprovođenje ovih dogovora ali i u pregovarački proces koji će uslediti narednih meseci.
"Tačno je da smo čuli da će svi dogovori sa Prištinom biti sprovedeni, ali smo takođe čuli da će biti sprovedeno ono što je u skladu sa Ustavom Srbije", istakao je on.
Pantić je zaključio da je siguran da sve što je suprotno srpskim zakonima neće biti sprovedeno i da Srbi koji žive na Kosovu i Metohiji ne bi pristali na takve sporazume i dozvolili da se oni sprovode u praksi.