Instagram, nekada mesto na kome su se plasirale isključivo fotografije, vremenom je postao informativni kanal, pa se sve više medija okreće ka ovoj društvenoj mreži u nadi da će dopreti do većeg broja ljudi, smatra Ognjanov koji je i trener za medijsku pismenost, mobilno i multimedijalno novinarstvo, društvene mreže i producent multimedijalnih novinskih sadržaja.
"Mi, kao mediji, moramo da pratimo šta se dešava na tom polju, pa vidimo da je Instagram počeo da preuzima pažnju korisnika. Većina novih generacija odlučila se da postane deo Instagrama i koristi ga više nego Fejsbuk. Kažu da je Fejsbuk za neke starije generacije (ljudi sa više od 30 godina) i zato je važno da pratimo taj trend. Ono što plasiramo mora da bude autentično i privuče pažnju pratilaca na Instagramu", kazao je on.
Primat na društvenim mrežama preuzeo je video, naglasio je Ognjanov.
"Za gledaoce su danas dovoljne samo tri sekunde videa da odluče da li će gledati još pet, 10 ili 15 sekundi. Zato svi oni koji proizvode sadržaj za Instagram, naročito video sadržaj, moraju razmišljati šta će imati u te tri sekunde", kazao je.
Glavni izvor informacija su ne tako davno bile novine. Vremenom su primat preuzeli veb portali, a trenutno su to društvene mreže.
"Publika sve manje posećuje veb portale. Ona želi da informacija dođe do nje, a informacija dolazi putem društvenih mreža. Tako da su društvene mreže preuzele taj most od proizvođača do konzumenta. Društvene mreže nisu medijske kuće, ni novinari, već su samo taj most", naveo je Ognjanov.
Kada je najbolje vreme za objavljivanje materijala na Instagramu, kako napraviti dobru fotografiju i zaštiti objavljeni sadržaj - pogledajte u videu.