Prema njegovom mišljenju, masovno iseljavanje Albanaca je posledica neispunjenih očekivanja građana Kosova nakon više od 15 godina od rata.
Šeholi je dodao i da je nakon poslednjih parlamentarnih izbora na Kosovu narod očekivao promene do kojih nije došlo nakon šestomesečne političke krize, te da je i to uticalo na odlazak stanovništva.
„Narod je čekao neku političku promenu na Kosovu. U trenutku kada se videlo da će politike prošle vlade biti i u ovoj vladi, onda imamo ovakav masovan odlazak“, rekao je Šeholi.
Šeholi je posebno istakao lošu ekonomsku situaciju na Kosovu, ističući da je siromaštvo jedan od glavnih uzroka masovnih migracija.
„Mi životne namirnice plaćamo kao da živimo u zemljama Beneluksa, a plate nam nisu na tom nivou. Takođe, 75 odsto građana Kosova ima neki kredit sa previsokim kamatama“, kazao je Šeholi.
On je dodao i da samo institucije mogu da reše problem i da najveću ulogu treba da ima premijer Kosova koji će, zajedno sa celom vladom, sprečiti migacije zapošljavanjem ljudi, a ne rezlucijama i primenom sile.