Hasani je naveo da je Ustav jasan, a to znači da se deljenje vlasti vrši po principima Ustava gde su većinske i manjinske zajednice ravnopravne.
"Ustav kaže da su pripadnici srpske zajednice zastupljeni u vladi i Skupštini po broju glasova koje su dobili na izborima. U ovom slučaju Srpska lista je dobila sve glasove biračkog tela srpske zajednice i jedino ona može da predstavlja tu zajednicu na Kosovu u parlamentu i vladi. Ustav daje dve opcije kada je u pitanju imenovanje ministara, odluku o imenovanju treba formalno da podrže partije, grupe građana ili koalicije koje su dobile najveći broj glasova, a ako se imenuju osobe koje su unutar parlamenta, onda se vrše konsultacije. U oba slučaja, volja predstavnika te zajednice, u ovom slučaju je to Srpska lista, je konstitutivne prirode, a ne deklarativne", rekao je Hasani.
Ukoliko budući premijer ipak odluči da izostavi predstavnike Srpske liste iz vlade, on navodi da će "posledice biti političke prirode, to znači odstranjenje lokalnog stanovništva".
"Građani su glasovima odlučili da oni (Srpska lista) budu njihovi predstavnici. Drugo, politički, mi znamo, moja generacija zna, da je Milošević uvek tražio poštene Albance da bi legitimisao svoju vlast. Ako hoćete filosofski, nemojte da radite nekom drugom nešto što ne bi uradili sebi. To znači Albanci kao većina ne bi trebali da rade nešto što je problematično i moralno i politički", kazao je Hasani.
Kompletan intervju sa Enverom Hasanijem možete pročitati ovde.