Vesti
Drugi pišu

Firma Zvonka Veselinovića i Milana Radoičića učestvuje u popločavanju Beograda

Građevinski materijal za popločavanje nekoliko ulica u centru Beograda nabavljen je od firme "Granit-peščar" u kojoj četvrtinu vlasništva imaju biznismeni Zvonko Veselinović i Milan Radoičić, objavio je Krik. Ova firma jedan je od najvećih poreskih dužnika u zemlji.
Firma Zvonka Veselinovića i Milana Radoičića učestvuje u popločavanju Beograda
Materijal firme ''Granit-peščar'' u Ulici Cara Dušana u Beogradu (Foto Krik)

Novinari Krika su duž nekoliko centralnih beogradskih ulica zatekli palete ploča, ivičnjaka i kocki za popločavanje trotoara na kojima piše da ih je proizvela firma "Granit-peščar" iz Ljiga.

Ovaj materijal biće postavljen u Ulici cara Dušana na Dorćolu, na platou kod Palmotićeve i Džordža Vašingtona, a deluje da je isti već ugrađen u Kraljice Marije i 27. marta.

Četvrtinu udela u ovoj firmi imaju biznismeni sa severa Kosova Zvonko Veselinović i Milan Radoičić i to posredstvom firme "Inkop" iz Ćuprije.

Veselinović i Radoičić su na Kosovu osumnjičeni da su učestvovali u atentatu na Olivera Ivanovića. U Srbiji im se sudilo za nelegalno iskopavanje šljunka i krađu kamiona uzetih na lizig, ali su u svim ovim postupcima proglašeni nevinim.

Firma "Granit-peščar" je jedan od najvećih poreskih dužnika u Srbiji, a kako prenosi KRIK na kraju 2019. godine dugovala je više od pet miliona evra zbog čega se našla na šestom mestu najvećih dužnika.

Kako Krik piše, ne zna se ko je angažovao "Granit peščar", a posao rekonstrukcije pomenutih beogradskih ulica na tenderu su dobila preduzeća "Energoprojekt niskogradnja" i "Colas rail".



Ostale vesti

Mirno je dok crkva gori

Jedna lažna vest objavljena na javnom servisu RTK zauvek je promenila život i nasleđe KiM. Devetnaest ubijenih, uništeno 39 crkava i manastira, 4.000 proteranih Srba, Roma, Aškalija…

  • 18.03.2023
ARD: Zapadne firme finansiraju antizapadne medije u Srbiji
Mnogi srpski mediji neumorno šire rusku verziju o ratu u Ukrajini i huškaju protiv Evropske unije i Zapada, a upravo zapadna preduzeća u Srbiji, među kojima su i nemačka, finansiraju takve medije milionima evra kroz oglašavanje, ocenjuje nemačka javna televizija ARD.
  • 15.03.2023
Nedovoljan broj notara u opštinama na Kosovu

Broj javnih beležnika na Kosovu je nedovoljan pokazuju podaci Ministarstva pravde Kosova a sa tim se slažu i oni koji obavljaju ovaj posao, ali o tome nisu želeli da govore zvanično. U čak šesnaest opština javni beležnici ne postoje, pokazuju podaci ministarstva.

  • 10.03.2023
Nemačka štampa: Srbija se faktički pomirila sa postojanjem Kosova
Štampa na nemačkom jeziku mahom vidi načelni dogovor Beograda i Prištine kao faktičko priznanje nezavisnosti Kosova, ali i navodi da još nije sigurno da će Vučić stvar sprovesti do kraja, prenosi Dojče vele.
  • 01.03.2023
Dobro došli u slobodno pozorište
Razgovaralo se te davne 2010. u restoranu „Ćao” nadomak Prištine. Sastala su se dva direktora jednog pozorišta – jedan u gradu, drugi u getu, jedan izbeglica sa radnim knjižicama u kutiji cipela, drugi u zgradi u centru Prištine,  jedan igra u srušenim domovima kulture i traži publiku, drugi urban sa rešenim statusom. U razgovoru se dogodila eksplozija razumevanja, a Jeton Neziraj, mladi reditelj, pisac i direktor rodom iz Кačanika, otvorio je široka vrata na srpskim pozorištima i javnom životu.
  • 26.02.2023
Na šta mislimo kada kažemo Zajednica srpskih opština?

Definisana kao obaveza iz Briselskog sporazuma, Zajednica srpskih opština na Kosovu još uvek nije formirana, a zvanični Beograd kaže da je „uslov svih uslova“ za dalje pregovore sa Prištinom. Druga strana, pak, poručuje da ovakva asocijacija nije u skladu sa Ustavom Kosova, naziva je „novom Republikom Srpskom“ i tvrdi da se ovo pitanje može rešiti tek konačnim sporazumom koji bi podrazumevao međusobno priznanje. Šta o zajednici, čiji je i naziv predmet rasprava, zaista piše u dokumentima koji su Beograd i Priština već potpisali, a šta u predlozima trećih strana?

  • 25.02.2023