Sport
Klupa trenera reprezentacije Kosova ostala je upražnjena od srede kada je Fudbalski savez Kosova odlučio da smeni švajcarskog trenera Bernarda Šalanda zbog loših rezultata. Mediji na Kosovu i u regionu spekulišu mnogim imenima, od kojih su neka vrlo zvučna.
  • Kosova Press, Kim
  • 15.10.2021

Reprezentativac Srbije u rvanju Zurabi Datunašvili novi je svetski prvak u rvanju grčko-rimsko stilom u kategoriji do 87 kilograma.

• B92
  • 10.10.2021
Bokseri sa Kosova učestvovaće na Svetskom prvenstvu koje se održava u "Štark areni" u Beogradu, od 24. oktobra do 4. novembra, javlja Kljan Kosova.
  • Klan Kosova, Kontakt
Omladinski karate klub "Kosovska Mitrovica", okitio se sa dve bronzane medalje na takmičenju "Trofej Srbije - beogradski pobednik".
  • Kontakt
Na terenima sportskog kompleksa "Dragan Džajić" u toku je prvi međunarodni teniski turnir u okviru drugog multietničkog teniskog kampa koji je krajem jula počeo u Gračanici.
  • Kim
  • 02.10.2021
U Peći je otvoren kosovski Nacionalni džudo centar posvećen džudo klubu "Ipon" koji je iznedrio najuspešnije kosovske džudiste poput Majljinde Keljmendi, Nore Đakove, Ljaure Kuke, Distrije Krasnići i drugih.
  • Kosova Press
  • 28.09.2021

Legendarni jugoslovenski i srpski trener Dušan Duda Ivković sahranjen je u utorak u porodičnoj grobnici na Novom groblju u Beogradu.

• N1
  • 21.09.2021
Takmičari Kik-boks kluba “Kosovska Mitrovica” osvojili su dve medalje na Svetskom kupu održanom u Budimpešti.
  • Radio Mitrovica sever
  • 19.09.2021
Mladi vaterpolisti Srbije, selekcija do 17 godina, plasirali su se u finale Evropskog šampionata na Malti, nakon što su u polufinalu savladali Mađarsku 12:10 (3:2, 3:0, 6:4, 0:4).
  • RTS
  • 18.09.2021

Fudbalska reprezentacija Španije je sinoć na stadionu „Fadilj Vokri“ u Prištini pobedila reprezentaciju Kosova sa 2:0 u utakmici B grupe u kvalifikacijama za Svetsko fudbalsko prvenstvo u Kataru 2022 godine.

• Beta
  • 09.09.2021
Članovi mitrovičkog kik-boks kluba "028", Pavle Milisavljević i Stefan Pavlović, bili su deo reprezentacije Srbije koja je proteklog vikenda učestvovala na Balkanskom prvenstvu u Skoplju.
  • Kontakt
  • 06.09.2021
Vedat Murići spasio je Kosovo od poraza protiv Grčke s golom u poslednjim minutima utakmice, ali šanse za plasman na Svetsko prvenstvo ostaju male, prenosi Gazeta ekspres.
  • Gazeta Ekspress, Kosovo onlajn
Mladi vaterpolisti Srbije savladali su Italiju sa 10:8 u finalu Svetskog prvenstva koje je odigrano u Pragu. Bronzanu medalju osvojila je Crna Gora, koja je nakon boljeg izvođenja peteraca savladala Mađarsku sa 12:11.
  • Nova.rs
  • 05.09.2021
Strelci su doneli Srbiji još dve medalje na Paraolimpijskim igrama koje se održavaju u Tokiju. Dragan Ristić je osvojio zlato, a Zdravko Savanović srebro, u disciplini vazdušna puška 50 metara, klasa SH2.
  • Kontakt
  • 04.09.2021
U gradu Oderzo u Italiji danas će biti održana Evropska ekipna juniorska trka na 10.000 metara na kojoj će učestvovati i atletičari iz Srbije.
  • Most, Kontakt

Strelac Laslo Šuranji osvojio je srebrnu medalju na Paraolimpijskim igrama u Tokiju, u disciplini puška trostav 50 metara, u klasi SH1. Šuranji je tako došao do trećeg olimpijskog odličja u karijeri, a četvrtog za Srbiju na takmičenju u prestonici Japana.

• RTS
  • 03.09.2021
Reprezentacija Kosova ostvarila je trijumf protiv Gruzije u gostima rezultatom 1:0 (1:0) u prvoj utakmici u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.
  • Rtk, B92
Srpski paraatletičar Željko Dimitrijević osvojio je srebrno odličje na Paraolimpijskim igrama u Tokiju, pošto je u bacanju čunja zauzeo drugo mesto sa bačenih 35,29 metara, što je njegov najbolji rezultat u karijeri. Srpske stonoteniserke poražene u polufinalu, osvojena bronza u Tokiju
  • RTS
  • 01.09.2021

Srpski paraolimpijac Dragan Ristić osvojio je prvu zlatnu medalju za Srbiju na Paraolimpijskim igrama u Tokiju u streljaštvu, disciplina R5, 10m, vazdušna puška, ležeći stav, klasa SH2, Miks.

Borislava Perić Ranković i Nada Matić obezbedile su prvu medalju za Srbiju na Paraolimpijskim igrama u Tokiju, piše RTS.
  • RTS, Danas
  • 31.08.2021
Vaterpolisti Srbije su ostali olimpijski šampioni. Izabranici Dejana Savića su u finalu u Tokiju pobedili selekciju Grčke 13:10.
  • N1
  • 08.08.2021
Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije osvojila je bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju 2020, pobedivši selekciju Južne Koreje rezultatom 3:0.
  • RTS
Karatistkinja Jovana Preković donela drugo zlato Srbiji na Olimpijskim igrama u Tokiju. Ona je u finalu kategorije do 61 kilograma pobedila, odlukom sudija, Kineskinju Šjaojan Jin. Vaterpolisti Srbije plasirali su se u finale Olimpijskih igara nakon pobede nad Španijom od 10:9.
  • Kim
  • 06.08.2021
Zurab Datunašvili osvojio je bronzanu medalju u rvanju grčko-rimskim stilom, u kategoriji do 87 kilograma.
  • RTS, Kim
  • 04.08.2021
Predsednik Opštine Gračanica Srđan Popović je ugostio Bili Džin Кing kup reprezentativku Srbije Lolu Radivojević i trenera za program „Tenis 10s“ Teniskog saveza Srbije Dragana Ilića.
  • OG, Kim
  • 02.08.2021
Srpski strelac Milenko Sebić osvojio je bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju, u disciplini 50 metara trostav malokalibarskom puškom.
  • RTS, Kim
Na sportskom kompleksu "Dragan Džajić" u Gračanici otvoren je drugi multietnički teniski letnji kamp za decu.
  • Kim
  • 29.07.2021
Basket 3x3 reprezentacija Srbije pobedila je Belgiju sa 21:10 i osvojila bronzanu medalju.
  • Kim
  • 28.07.2021
Srpska taekvondoistkinja Milica Mandić ponovo je olimpijska šampionka, ovoga puta u kategoriji preko 67 kilograma.
  • RTS
  • 27.07.2021
Basketaši Srbije su nastavili pohod ka zlatu, najbolji teniser današnjice Novak Đoković pobedio je Jan-Lenarda Štrufa u drugom kolu teniskog turnira, a košarkašice su savladale Kanadu.
  • RTS
  • 26.07.2021
Džudistkinja Nora Đakova osvojila je danas zlatnu olimpijsku medalju u kategoriji do 57 kilograma, prenosi Koha.
  • Koha
Srbija je prvog dana na Olimpijskim igrama osvojila dve medalje, srebrnu u streljaštvu i bronzanu u tekvondu.
  • RTS
  • 24.07.2021

Džudiskinja Distrija Krasnići osvojila je u Tokiju zlatnu olimpijsku medalju za Kosovo u kategoriji do 48 kilograma, prenosi Koha.

• Koha, Kim
Mladi teniser iz Novog Brda Filip Pavić pobedio je u finalu turnira „Rilindja open 2021“.
  • Riznica
  • 16.07.2021

Proslavljeni srpski vaterpolista Nikola Rađen došao je ponovo u Gračanicu. Ovoga puta sa timom saradnika koji će zajedno sa njim u narednih pet dana voditi "Školu plivanja i vaterpola".

• Kim
  • 15.07.2021
Novak Đoković je dvadesetostruki grend slem šampion! Srpski teniser je osvojio titulu na Vimbldonu pošto je u finalu najelitnijeg turnira savladao Italijana Matea Beretinija 6:7 (4), 6:4, 6:4, 6:3.
  • N1
  • 11.07.2021

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić primio je sportiste i članove Olimpijskog tima Srbije koji će nastupati na igrama u Tokiju i poručio džudistkinjama i tekvondistkinjama da slobodno nastupaju protov takmičarki sa Kosova.

• Beta
  • 09.07.2021
Opština Gračanica, u saradnji sa „Akademijom vodenih sportova Crvena zvezda“, organizovaće u periodu od 15. do 18. jula četvorodnevnu školu plivanja i vaterpola, na bazenu „Hacijenda“ u Gračanici.
  • OG, Kim
  • 06.07.2021
Ante Nazor je najtrofejniji je hrvatski trener u mlađim reprezentativnim selekcijama od osamostaljenja ove bivše jugoslovenske republike, a u trenerskoj karijeri bio je i šampion Superlige Severne Makedonije. Preuzeo je KK Priština, objavljeno je na Fejsbuk stranici ovog kluba.
  • 28.06.2021

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije pobedom protiv Francuske 63:54 po drugi put u istoriji postale su šampionke Evrope. Najbolje su bile i 2015. godine.