Vesti

K. Mitrovica: Lekari protiv da Zavod za javno zdravlje vodi dr Bojan Ilić

Nekoliko lekara iz Kosovske Mitrovice zatražilo je od ministra zdravlja Zorana Stankovića da ne prihvati predlog Uprvanog odbora Zavoda za javno zdravlje u Kosovskoj Mitrovici, da se na mesto direktora ove institucije imenuje sadašnji vršilac dužnosti direktora, Bojan Ilić.

Protiv imenovanja Bojana Ilića za direktora Zavoda za javno zdravlje u Kosovskoj Mitrovici izjasnilo se nekoliko lekara, koji su takoÄ‘e konkurisali za mesto direktora ove institucije. Dr Branislav Ivanović izjavio je na konferenciji za novinare da je Ilić pre neÅ¡to manje od godinu dana imenovan za v. d. direktora Zavoda za javno zdravlje po partijskom ključu i bez pravnog osnova. “Zbog osnovane sumnje da će izbor kandidata za direktora biti neregularan i politički skrojen, obratili smo se ministru zdravlja, u nadi da će pre donoÅ¡enja konačne odluke o imenovanju direktora zatražiti na uvid kompletnu konkursnu dokumentaciju prijavljenih kandidata’, kaže Ivanović. Ivanović tvrdi da nije ispoÅ¡tovana procedura i da je Ilić jedini kandidat koji ne ispunjava uslove konkursa. ’Očigledno je da je ovaj i ovakav konkurs raspisan po meri jednog čoveka, aktuelnog vrÅ¡ioca dužnosti direktora, koji je specijalista opÅ¡te medicine i koji osim partijske podobnosti, a promenio je viÅ¡e stranaka, ne poseduje znanje i veÅ¡tine kao ni organizacione sposobnosti neophodne za normalno funkcionisanje zavoda u skladu sa Zakonom o zdravstvenoj zaÅ¡titi. On je jedini kandidat za mesto direktora koji ne ispunjava uslove konkursa propisane zakonom ’. Ivanović je izneo tvrdnju da se protiv Ilića vodi krivični postupak zbog zloupotrebe službenog položaja. ’Protiv njega se vodi krivični postupak kod Osnovnog suda istražno odeljenje u Kraljevu, zbog krivičnog dela zloupotrebe službenog položaja, Å¡to ga čini nedostojnim za obavljanje ovako važne funkcije’, kazao je Ivanović. Sa druge strane, Bojan Ilić je u izjavo za Kontakt plus radio odbacio ove optužbe istakavÅ¡i da se protiv njega ne vodi krivični postupak. ’Kako može da se vodi krivični postupak protiv mene? I da se vodi, kako bih ja uopÅ¡te bio imenovan za vrÅ¡ioca dužnosti direktora, mislim da je to apsolutno neosnovano. Optužba je krajnje neosnovana, i s obzirom da je mene imenovala Vlada Republike Srbije za mesto vrÅ¡oca dužnosti. Ja ulogu vrÅ¡ioca dužnosti obavljam već godinu dana, nema nikakvih osnova za sve te optužbe’, kazao je Ilić. Ovim povodom srpskom ministru zdravlja obratili su se joÅ¡ i lekari Ljiljana AnÄ‘elković i Aleksandar Ćorac.

Ostale vesti

Na putu ka pravdi ključan je glas žrtava
Specijalizovana veća Kosova (SVK) imaju mandat da vode suđenja za teška krivična dela, uključujući ratne zločine i zločine protiv čovečnosti. Zakon o Specijalizovanim većima i Specijalizovanom tužilaštvu propisuje da se na suđenju čuje i glas žrtava i da one da ostvare svoja prava, piše u autorskom tekstu za RTV Kim sekretar Specijalizovanih veća Kosova dr Fidelma Donlon.
  • 28.08.2021
Nova kampanja nošenja maski – Budite pažljivi i slavite u krugu porodica
Nova kampanja u borbi protiv kovida-19, sa sloganom „Nosi masku #zarad“ počela je danas na Kosovu. U centru Prištine postavljena je velika zaštitna maska koja ukazuje da građani moraju da ih nose. Instaliran je i crveni ekran koji podseća da se glavni grad nalazi u takozvanoj crvenoj zoni rizika.
  • 18.12.2020
Privođenje zbog nasilja u porodici
Srbin iz Novog Brda, čiji identitet nije saopšten, priveden je zbog fizičkog napada na svoju suprugu, saopštila je Kosovska policija.
  • 07.05.2019
Brnabić: Zaštititi pravo na informisanje Srba na KiM
Premijerka Ana Brnabić razgovarala je telefonom s predstavnikom OEBS-a za slobodu medija Arlamom Dezirom o ugrožavanju osnovnih prava Srba koji žive na KiM.
  • 26.11.2018
Diković: Savest mi je čista
Ako Kosovo postane član Interpola mediji pišu da će krenuti “potera” za Srbima zbog ratnih zločina. Prvi na listi, prema pisanju mnogih, je general Diković.
  • 19.11.2018
Kosovski premijer Ramuš Haradinaj potvrdio je da je šestoro turskih državljana deportovano u Tursku, bez njegovog znanja.
  • 31.03.2018