Radio live
Srpski | Shqip | English
Udruženje novinara Srbije odgovorilo je Opštini Gračanica na jučerašnje saopštenje koje je ova institucja prosledila medijima.
Kako se navodi u odgovoru koji je prosleđen i KIM radiju, UNS i DNKiM su hitno reagovali zbog objavljivanja privatne prepiske dopisnika Glasa Amerike na zvaničnom sajtu Opštine Gračanica, a ne zbog toga što što su, ili nisu, učestvovali u isključenju vode Ambulanti u Čaglavici.
„UNS i DNKiM ovim problemom se nisu bavili jer je svaka redakcija u zemlji prenela kako je to isključenje brutalno i primitivno urađeno i jer je svaka lokalna redakcija bez učešća Udruženja istraživala i pratila šta radite, vi i Korporacija za vodosnabdevanje iz Prištine. Kolega Ničić je profesinalno uradio svoj posao, a vi ste zbog njegovog rada objavili njegovu ličnu i privatnu prepisku što je nedozvoljeno i sadrži elemente krivičnog dela“, navodi se u odgovoru UNS-a.
Udruženje novinara Srbije i Društvo novinara Kosova i Metohije još jednom ponavljaju pitanja na koji način je graodnačelnik došao u posed privatne prepiske između direktora Vodovodne kompanije i dopisnika Glasa Amerikem, kao i šta je motiv njenog objavljivanja na zvaničnom sajtu Opštine? Udruženja se pitaju da li opština time želi da pokaže da kontrolišee rad novinara i da ih zastrašuje.
UNS i DNKiM podsećaju: „Da je novinar Ničić upravo zbog svega rečenog, a ne zbog vodosnabdevanja - kako vi tvrdite, zatražio da policija i tužilaštvo istraže i nađu odgovore na pitanja koja direktno zadiru u privatnost i osnovne slobode profesinalnog rada“, stoji u reagovanju Udruženja.
Budimir jedini ima petlju i to je za postovanje. Zlobnici stoj. Uns ima kancelariju tamo gde su njegovi clanovi. Zlobnici stoj, budo napred
UNS-u bi bilo bolje da otvorri kancelariju u Gracanici pa da se odatle bavi problemima srpskih novinara a ne da salju saopstenja iz Beograda i advokatski tim i naravno da prikupljaju od srpskih novinara pare za clanarinu ili da dolaze kad se raspravlja o srpskom kanalu da pokupe kajmak.
POstovani predstavnici UNS-a I DNKIM, dzabe im pisete ne shvataju oni to, oni su navikli da sve resavaju ucenama, pretnjama i kupovinom
Tako rade profesionalci... Uostalom gde ono nestade izvesni ``Nedeljko``? Nesto je mnogo blizak vlastima ili mi se cini?????
Komentare sa govorom mržnje, rasnim i nacionalnim uvredama, pretnjama, osvrtom na nečiju ličnost i privatan život, nepristojan rečnik, uvredama na račun Radija KIM ili bilo kakav nezakonit sadržaj ne objavljujemo. Bez obrazlaganja odluka, Radio KIM zadržava pravo da komentare, koje redakcija oceni kao neumesne, skrati ili ne objavi. Mišljenja autora komentara ne predstavljaju stavove redakcije.
U okviru “Kulturno-zabavnog leta 2013”, Alternativni kulturni centar organizovao je izložbu slika u Gračanici, čime se zvanično završila likovna kolonija koja je trajala nedelju dana. detaljnije »
I ove godine kao i prethodnih srpsko stanovništvo na centralnom Kosovu suočeno je sa višesatnim, a u većini slučajeva sa celodnevnim restrikcijama vode. U poslednja dva dana najveći problem sa vodom imali su meštani Čaglavice. detaljnije »
U okviru Vidovdanskih svečanosti savet sa proslavu i organizovanje Vidovdana dodelio je ovogodišnje književne nagrade. detaljnije »
Zaposleni u lokalnoj samoupravi i javnim preduzećima Opštine Priština održaće sutra ispred zgrade Kosovskog okruga i Kancelarije za KiM u Gračanici protest zbog neisplaćenih zarada. detaljnije »
LIčno sam vaspitan u duhu da je davanje najveće primanje, rekao je prilikom zvaničnog uručivanja produkcione opreme za informisanje na srpskom jeziku na Kosovu i Metohiji beogradski biznismen Svetislav Špadijer. detaljnije »