Radio live
Srpski | Shqip | English
Bukoši koji je u Vladi Kosova zadužen za socijalnu politiku optužen je da je u vreme dok je obavljao funkciju ministra zdravlja zloupotrebio službeni položaj i ovlašćenja i potpisivao štetne ugovore.
EULEKS-ov tužilac Maria Bamieh je pored Bukošija za ta krivišna dela optužila i bivšeg generalnog sekretara Ministarstva zdravlja, Iljira Toljaja i Arbenitu Pajaziti, Nedžata Šabanija, Ismeta Hisenija, Hajrulah Fejzu, Zenelja Kučija, Bekima Fušu, Aljbana Tačija, Basri Aslanija i Imera Ajetija.
Podizanje optužnice su za dnevnik Koha ditore potvrdili portparol EULEKS-a Bljerim Krasnići i advokati optuženih.
Bukoši je za dnevnik rekao da nema informacija da je optužen.
Policija Kosova i EULEKS-a je prošle godine uhapsila generalnog sekretara Ministarstva zdravlja Iljira Toljaja, šefa nabavki, Zenelja Kučija, šefa direkcije farmacije, Bekima Fušu i šefa divizije opštih poslova i arhiva, Hajrullah Fejzu.
Prema odredbama Zakona o krivičnom postupku i Krivičnog zakona Kosova tu optužnicu da bi postala pravosnažna treba da, u posebnom postupku, potvrdi posebno sudsko veće.
A kad ce optuznica protiv jos jednog Tacijevog zamenika,Petrovica? Ili se tu jos uvek skupljaju dokazi ili se zataskava....
Komentare sa govorom mržnje, rasnim i nacionalnim uvredama, pretnjama, osvrtom na nečiju ličnost i privatan život, nepristojan rečnik, uvredama na račun Radija KIM ili bilo kakav nezakonit sadržaj ne objavljujemo. Bez obrazlaganja odluka, Radio KIM zadržava pravo da komentare, koje redakcija oceni kao neumesne, skrati ili ne objavi. Mišljenja autora komentara ne predstavljaju stavove redakcije.
Nevladina organizacija „YES“ centar u saradnji sa „Alternativnim kulturnim centrom“ iz Gračanice, organizovala je radionicu pod nazivom „Bodljikava ružica“ koja je započela sa radom 16. maja 2013. godine koja je još u toku. detaljnije »
“Sporazumom u Briselu pitanje podele Kosova je završeno. Srbi sa severa ovaj sporazum doživljavaju kao jačanje pitana nezavisnosti Kosova a cilj međunarodne zajednice je da napravi jednu mirnu koegzistenciju između Kosova i ostatka Srbije”, kaže Rada Trajković. detaljnije »
Povodom Svetskog dana zaštite životne sredine opština Gračanica i ove godine organizuje akciju za izbor najuređenijeg dvorišta, balkona i prostora ispred stambenih zgrada. detaljnije »
Sutra će, povodom hramovne slave u crkvi Svetog Nikole u Prištini biti služena liturgija. detaljnije »
“Vlada Srbije nema nadležnost nad rudarskim kompleksom Trepča”, saopšteno je iz Američke ambasade u Prištini. detaljnije »