Radio live
Srpski | Shqip | English
Dvojica sagovornika u 26. Izdanju emisije govore o tome kakve su mogućnosti za održavanje parlamentarnih i lokalnih izbora u srpskim opštinama na Kosovu i Metohiji raspisani za 6. maj, šta će se dogoditi sa srpskim opštinama ako izbori ne budu sprovedeni i hoće li, i u kojoj meri uticati na dalji tok dijaloga i na početak pregovora Srbije za članstvo u EU.
Dogovor!? -emisija 26- from kim on Vimeo.
Komentare sa govorom mržnje, rasnim i nacionalnim uvredama, pretnjama, osvrtom na nečiju ličnost i privatan život, nepristojan rečnik, uvredama na račun Radija KIM ili bilo kakav nezakonit sadržaj ne objavljujemo. Bez obrazlaganja odluka, Radio KIM zadržava pravo da komentare, koje redakcija oceni kao neumesne, skrati ili ne objavi. Mišljenja autora komentara ne predstavljaju stavove redakcije.
Kosovska fondacija za otvoreno društvo (KFOS) u okviru “Foruma 2015” organizovala je konferenciju na kojoj je predstavljena publikacija pod nazivom „Šta je sledeće za Kosovske bezbednosne snage: vojska ili ne?“ detaljnije »
Bivši generalni sekretar Ministarstva zdravlja Kosova Iljir Toljaj osuđen je na 18 meseci zatvora zbog podsticanja na falsifikovanje službenih dokumenata, saopštio je EULEKS. detaljnije »
Glumac, profesor i reditelj Nebojša Dugalić, sinoć je u velikoj sali Doma kulture u Gračanici izveo monodramu „Reči o Svečoveku“, po motivima istoimenog dela Svetog vladike Nikolaja Velimirovića. detaljnije »
Međunarodna organizacija za migracije (IOM), u partnerstvu sa Ministarstvom za zajednice i zovratak, nastavljaju sa sufinansiranjem projekta “Povratak i reintegracija na Kosovu”. detaljnije »
Sindikalne organizacije zaposlenih u lokalnoj samoupravi Prištine koja radi po sistemu Republike Srbije i njenih ustanova i preduzeća, upozorili su ponovo da će stupiti u štrajk ukoliko im se do sutra ne isplati lični dohodak za minula dva meseca. detaljnije »