Laplje Selo: Delije delile paketiće

Učenici predškoskog i uzrasta do četvrtog razreda osnovne škole “Miladin Mitić” u Lapljem Selu danas su obradovani novogodišnjim paketićima od strane Sportskog društva Crvena zvezda i Delija.

Podeli ovaj članak sa:
 • Podela paketića u Lapljem Selu (Foto Kim)

Navijači Crvene zvezde godinama unazad pred srpsku Novu godinu obraduju mališane sa Centralnog Kosova. I ovoga puta u osnovnoj školi Miladin Mitić u Lapljem Selu najmlađim školarcima podeljeni su zvezdini pokloni.

Ovoj tradiciji pridružilo se i Sportsko društvo Crvene zvezde.

“Došli smo danas da ulepšamo jedno prepodne deci sa Kosova, našim simpatizerima. Sa druge strane ono što je nama najbitnije da deci u enklavama ulepšamo detinjstvo, da nas pamte ne samo po sportskim rezultatima nego i po jednoj akciji koja traje dugi niz godina. Osećamo se prelepo što smo među ovom decom i što smo mogli barem jedan dan da im vratimo osmeh na lice i da im damo dugoročnu simpatizersku priču ka Crvenoj zvezdi”, kazao generalni sekretar Sportskog društva Crvene Zvezde Igor Milojević.

Mališani su paketić u kojem je osim slatkiša i grickalica bilo i zvezdinih svesaka, knjiga i postera čekali u redu nestrpljivo i sa osmehom na licu.

Među njima je bila i Milica Đorđević iz Prizrena koju je poklon i dolazak u školu punu dece mnogo obradovao.

“Bila sam mnogo srećna zato što i ja volim Crvenu zvezdu i celu noć sam mislila o tome i radovala sam se”, kazala je Milica.

Direktor osnovne škole “Miladin Mitić” u Lapljem Selu Ljubiša Karadžić kaže da deca tokom praznika dobijaju poklone sa raznih strana, ali da se najviše obraduju kada vide crveno-bele paketiće.

“Ovo nije prvi put u našoj školi da ljudi iz Beograda na ovaj način učine mali znak pažnje koji mnogo znači našim učenicima. Ima tu različitih navijačkih boja svakako ali oni na taj način ne dele decu. Dugujemo veliku zahvalnost Sportskom društvu Crvena zvezda što su našli vremena i mogućnosti da podele radost i praznično raspoloženje sa našim učenicima”, kazao je Karadžić.

Organizatori kažu da je ovom akcijom obezbeđeno oko 1.500 paketića za učenike iz Kosovske Mitrovice, Zvečana, Prilužja, Lapljeg Sela, Gračanice i Sušice. Podeljeno je i oko desetak tableta i mobilnih telefona za decu iz socijalno ugroženih porodica.

Ostale vesti

 • Internet portal kao alat za traženje posla

  Internet portal kao alat za traženje posla

  Nezaposlenost je najveći problem mladih ljudi na severu Kosova, rezultat je istraživanja koje je sprovela NVO "Sinergija". Portali, poput onog na internet adresi poslovi.rtv.kim, su važni i korisni za nezaposlene i poslodavce, poručuju iz ove organizacije.

 • Budući srednjoškolci polažu malu maturu

  Budući srednjoškolci polažu malu maturu

  Počelo je trodnevno polaganje završnih ispita za buduće srednjoškolce. Svršeni osnovci danas su polagali test iz maternjeg jezika, sutra će polagati matematiku, a u sredu kombinovani test.

 • Čolaku: Povećan broj napada na novinare

  Čolaku: Povećan broj napada na novinare

  Izvršni direktor Udruženja novinara Kosova Petrit Čolaku rekao je u emisiji Slobodno srpski da je veoma važno to što je Evropska federacija novinara nedavno usvojila Rezoluciju o nestalim i ubijenim novinarima na Kosovu, kojom se traži efikasna istraga o ubistvima  i kidnapovanjima 14 srpskih i albanskih novinara i medijskih radnika na Kosovu u periodu od 1998. do 2005. godine.

 • Lešak: Podignut spomenik heroju sa Košara

  Lešak: Podignut spomenik heroju sa Košara

  Veliki broj meštana Leška, Leposavića i okoline okupio se  na trgu u Lešku gde je otkrivena spomen bista Zoranu Mijatoviću, momku koji je sa samo 20 godina položio život braneći svoju otadžbinu na Karauli Košare. 

© Copyright 2000-2013 Radio KIM. All Rights Reserved.
created by:   W3Industry izrada web sajta cms SEO

Vrh strane