NAJNOVIJE VESTI
Browsing: Vesti
Četiri osobe privedene u centru Severne Mitrovice nakon pokušaja ispisivanja grafita na mestu gde se ranije nalazio mural sa likovima patrijarha Pavla i mitropolita Amfilohija.
Nisam kandidat, nemam nikakve uslove, nemam nikakav zahtev ni prema kome, rekao je nekadašnji lider Alijanse za Kosovo Ramuš Haradinaj na pitanje o mogućnosti da bude predsednički kandidat.
Podsekretar Ujedinjenih nacija za mirovne misije Žan Pjer Lakroa izjavio je danas tokom sastanka sa premijerom Srbije Đurom Macutom da UN pružaju punu i kontinuiranu podršku dijalogu Beograda i Prištine.
Vršilаc dužnosti ministrа lokаlne sаmouprаve, Eljbert Krаsnići, izjаvio je dа je 8 ili 9 poslаnikа iz nevećinskih zаjednicа spremno dа podrži formirаnje nove vlаde koju predvodi Aljbin Kurti.
Predsednik Komisije Vlade Srbije za nestala lica Veljko Odalović izjavio je danas da se od 9.552 nestale osobe u regionu, 1.590 njih vodi kao nestalo na području Kosova i Metohije, te da su više od trećine nestalih Srbi.
Grupa Zana nastupila je sinoć u okviru „Vidovdanskih svečanosti“ pred više stotina ljudi u dvorištu Doma kulture u Gračanici. Jelena i Zoran Živanović prethodno su govorili za Kim radio o nastupima na Kosovu, planovima za nove pesme i dugovečnosti benda koji više od četiri decenije prate različite generacije publike.
„Skoro 27 i po godina nakon masakra u Račku, uhapšeno je pet bivših pripadnika srpske policije. Iako čestitamo institucijama na hapšenju osumnjičenih, nakon, kako je rečeno, šestomesečne istrage, ne možemo a da ne istaknemo činjenicu da se niko nije bavio ovim slučajem do 2020. godine”, kazao kosovski premijer u tehničkom mandatu Aljbin Kurti u uvodnoj reči na 25. sednici kosovske vlade.
U Gračanici je juče uhapšen muškaraca zbog nasilja u porodici. Hapšenje zbog istog krivičnog dela zabeleženo i u Prištini.
U eri društvenih mreža, brzog protoka informacija i sve češćih dezinformacija, građani se suočavaju sa izazovom da razlikuju proverene činjenice od manipulativnih sadržaja. Posebno su izloženi mladi, koji se danas u najvećoj meri informišu putem digitalnih platformi, gde se informacije šire velikom brzinom, često bez provere izvora i odgovornosti za objavljeni sadržaj, piše Radio Goraždevac.
Potpredsednik Skupštine Kosova, Ardian Gola, izjavio je na zasedanju Parlamentarna skupština Saveta Evrope da prisustvo paralelnih struktura i kriminalnih grupa na severu Kosova, koje podržava Srbija, pokazuje da Beograd ne ulaže napore u normalizaciju odnosa sa Kosovom.
Na centralnom Kosovu se i danas očekuje toplo i nestabilno, mestimično sa kišom, a od sredine dana i lokalnim plјuskovima sa grmlјavinom.
Parlamentarna skupština Saveta Evrope (PSSE) na današnjoj sednici u Strazburu usvojila je rezoluciju o funkcionisanju demokratskih institucija u Srbiji.
Podsekretar Ujedinjenih nacija za mirovne operacije, Žan-Pjer Lakroa, zajedno sa specijalnim predstavnikom generalnog sekretara UN na Kosovu, Peterom Duom, sastao se danas sa gradonačelnicima sa severa Kosova i predstavnicima sektora zdravstva i obrazovanja.
Jedna osoba je poginula nakon saobraćajne nesreće u mestu Vrani Do kod Prištine.
Podsekretar UN za mirovne operacije (UNMIK), Žan-Pjer Lakroa, zajedno sa specijalnim predstavnikom generalnog sekretara za Kosovo, Peterom Duom, održao je danas „konstruktivne sastanke“ sa vršiocem dužnosti premijera Aljbinom Kurtijem i vršiocem dužnosti ministra spoljnih poslova i dijaspore, Gljaukom Konjufcom u čijem je fokusu bio dijalog između Kosova i Srbije, saopšteno je iz UNMIK-a.
Institut za razvojnu politiku (INDEP) ocenio je da Kosovo i dalje značajno zaostaje za ciljevima postavljenim u oblasti obnovljivih izvora energije.
Fakultet umetnosti Univerziteta u Prištini sa sedištem u Severnoj Mitrovici organizovaće zаvršnu izložbu rаdovа studenаtа likovnih i primenjenih umetnosti.
Premijer Kosova u tehničkom mandatu Aljbin Kurti rekao je da će odmah početi razgovore o izboru predsednika čim rezultati izbora budu potvđeni.
Profesor ustavnog prava Mazlum Baraljiju (Baraliu) je ocenio da izbor predsednika Kosova treba da bude prioritet nakon konstituisanja Skupštine Kosova, upozoravajući da bi bez njegovog izbora u ustavnom roku od 60 dana došlo do novih vanrednih parlamentarnih izbora.
Univerzitet u Prištini sa privremenim sedištem u Kosovskoj Mitrovici organizovaće promociju doktora nauka i svečanu akademiju povodom obeležavanja Dana Univerziteta.

